بیمه بدنه ایرانبیمه بدنه ایران ،استعلام بیمه بدنه ایران

استعلام بیمه بدنه ایران ،بیمه ایران اولین و قدیمی‌ترین شرکت بیمه در ایران است که در سال ۱۳۱۴ با سرمایه صد درصد دولتی تأسیس شد. استعلام بیمه بدنه ایران ،این شرکت با تجربه فراوانی که در زمینه صدور انواع بیمه‌ نامه دارد، خدمات بیمه‌ای را به خوبی به متقاضیان ارایه می‌دهد. استعلام بیمه بدنه ایران ،در این مطلب قصد داریم یکی از پرطرفدارترین رشته‌های بیمه ایران؛ یعنی بیمه بدنه را بررسی کنیم. استعلام بیمه بدنه ایران ،بیمه ایران در سال 1397 توانست 43 درصد از سهم بازار بیمه بدنه را به خود اختصاص دهد، به همین دلیل می‌گوییم بیمه بدنه ایران، جزء رشته‌های مهم آن است.استعلام بیمه بدنه ایران ، بیمه بدنه، بیمه اختیاری خودرو است که خسارت‌های مالی خودرو را در سوانح مختلف مانند سرقت، آتش‌سوزی، شکست شیشه، آسیب به بدنه و… جبران می‌کند بنابراین بیمه‌گزار با خرید بیمه بدنه، خودروی خود را برای مجموعه مختلفی از خطرات تحت پوشش بیمه بدنه قرار می‌دهد.


 بیمه بدنه خودرو بیمه ایران مزایای بیمه بدنه ایران چیست؟ استعلام بیمه بدنه ایران

در سال‌های اخیر شاهد افزایش قیمت انواع خودرو و لوازم آن بوده‌ایم طوری که در اثر وقوع یک سانحه جزئی هم خسارت‌های مالی نسبتاً زیادی به بار می‌آید.استعلام بیمه بدنه ایران ، یکی از اقداماتی که در این مواقع منطقی به نظر می‌رسد؛ خرید بیمه بدنه است. شرکت‌های مختلفی این بیمه را ارایه می‌دهند اما چرا باید بیمه بدنه را از بیمه ایران تهیه کنیم؟ این سوال هنگام خرید بیمه بدنه برای بسیاری از متقاضیان مطرح می‌شود؛ زیرا صدور بیمه بدنه در شرکت‌های مختلف، متفاوت است. استعلام بیمه بدنه ایران ،در این مواقع باید مزایای بیمه بدنه شرکت مورد نظر را بررسی کنیم. بیمه ایران، 182 واحد پرداخت خسارت دارد که این تعداد نسبت به تعداد مراکز پرداخت خسارت سایر شرکت‌های بیمه آمار بسیار خوبی است. از مزایای دیگر بیمه بدنه ایران می‌توانیم به داشتن پوشش کشیدن میخ روی بدنه خودرو اشاره کنیم که تنها توسط بیمه ایران ارایه می‌شود. اگر می‌خواهید استعلام بیمه بدنه را انجام دهید باید بدانید بیمه ایران برای ارایه بیمه بدنه 2 شرط زیر را درنظر می‌گیرد:

سال ساخت اتومبیل: بیمه ایران، خودروهای سواری را به شرطی تحت پوشش قرار می‌دهد که حداکثر 10 سال از تاریخ تولید و مونتاژ آن‌ها گذشته باشد. دارندگان خودروهای سواری که قدمت ساخت اتومبیل‌شان بیشتر از 10 سال است باید به ازای هر سال، 5 درصد حق بیمه بیشتر بپردازند. استعلام بیمه بدنه ایران ،همچنین صدور بیمه بدنه برای خودروهایی که بیش از 20 سال از ساخت آ‌ن‌ها می‌گذرد با ارایه مجوز از مدیریت بیمه‌های اتومبیل ممکن است.

بازدید اولیه از اتومبیل: برای صدور بیمه بدنه کارشناسان بیمه ایران خودرو شما را بازدید می‌کنند.

 محاسبه بیمه بدنه ایران استعلام بیمه بدنه ایران ،محاسبه بیمه بدنه ایران

صدور بیمه بدنه با توجه به فاکتورهایی مانند نوع، مدل و سال ساخت خودرو، تخفیف‌ های بیمه، ارزش روز خودرو و پوشش‌های درخواستی بیمه‌گزار تعیین می‌شود. احتمالاً می‌دانید هرچه سال ساخت خودرو جدیدتر باشد قیمت بیمه بدنه نیز بیشتر می‌شود.

ارزش روز خودرو نیز مبلغی است که توسط بیمه‌گزار تعیین می‌شود. برای تعیین ارزش خودرو تنها کافی است بررسی کنید یک خودرو مشابه خودرو شما در بازار به چه قیمتی خرید و فروش می‌شود. استعلام بیمه بدنه ایران ،ارزش روز خودرو، ملاک پرداخت خسارت است به همین دلیل باید در اعلام آن دقت کنید؛ زیرا اگر خودرو را کمتر از قیمت واقعی آن بیمه کنید در روز حادثه شرکت بیمه خسارت واردشده را به طور کامل به شما پرداخت نمی‌کند.

اگر می‌خواهید استعلام بیمه بدنه ایران را انجام دهید می‌توانید از مدیر بیمه کمک بگیرید. از طریق مدیر بیمه که سامانه مقایسه و خرید آنلاین بیمه است می‌توانید قیمت بیمه بدنه ایران و سایر شرکت‌های بیمه را مشاهده کنید. با مقایسه این نرخ‌ها و همچنین تعداد و کیفیت پوشش‌های بیمه‌نامه می‌توانید تصمیم بگیرید که خرید از کدام شرکت بیمه برای شما مناسب‌تر است.

بیمه بدنه ماشین بیمه ایرانپوشش‌های بیمه بدنه ایران ،استعلام بیمه بدنه ایران

خسارت‌های تحت پوشش بیمه بدنه با پوشش اصلی و اضافی ارایه می‌شود. بیمه ایران، خسارت‌های ناشی از خطرات زیر را با پوشش‌ اصلی بیمه بدنه جبران می‌کند:

خسارت‌هایی که در جریان نجات خودرو و یا هنگام انتقال آن پیش می‌آید نیز تحت پوشش بیمه بدنه است.

پوشش‌های اضافی بیمه بدنه ایران

بیمه‌گزار برای این که پوشش‌های کاملی را برای خودرو تهیه کند می‌تواند حق بیمه بیشتری بپردازد و پوشش اضافی را درخواست دهد. پوشش‌‌های اضافی بیمه بدنه ایران به شرح زیر است:

سقف تعهدات بیمه بدنه ایران مطابق جدول زیر است:

پوشش‌ها سقف تعهدات
سرقت درجای لوازم و قطعات فابریک خودرو تا سقف 20% ارزش خودرو
خسارت سرقت جزئی و کلی %80 مبلغ خسارت
پوشش خسارت باتری %50 ارزش نو
جبران خسارت هر حلقه چرخ شامل رینگ و لاستیک %50 ارزش نو
پوشش ایاب و ذهاب (غرامت عدم استفاده از خودرو در مدت تعمیرات) روزانه به میزان یک در هزار ارزش خودرو تا سقف 70.000 تومان – حداکثر 30 روز در سال تعهد می‌شود که 3 روز اول آن به عنوان فرانشیز کسر می‌شود. مجموع غرامت این پوشش، حداکثر تا 20% مبلغ خسارت است.
پوشش شکست شیشه %90 ارزش روز شیشه و هزینه نصب آن
پاشیدن مواد اسیدی و شیمیایی روی بدنه خودرو %90 مبلغ خسارت
بلایای طبیعی %90 مبلغ خسارت
نوسانات قیمت خودرو حداکثر تا میزان 50% ارزش روز خودرو
پوشش هزینه‌های نجات خودرو حداکثر تا 20% کل خسارت واردشده
خسارت‌های کلی ناشی از تصادف، تصادم و آتش‌سوزی حداکثر تا 90% مبلغ خسارت
کشیدن میخ روی بدنه خودرو %90 مبلغ خسارت
ترانزیت بسته به میزان خسارت در بیرون از کشور

 بیمه بدنه ایران

استثناهای بیمه بدنه ایران ،استعلام بیمه بدنه ایران

طبیعتاً همه خسارت‌های مالی که برای خودرو به وجود می‌آید با بیمه بدنه جبران نمی‌شود؛ به همین دلیل برای بیمه‌گزاران بهتر است هنگام خرید بیمه‌نامه به موارد خارج از تعهد شرکت بیمه توجه کنند.استعلام بیمه بدنه ایران ، مواردی که بیمه بدنه ایران تعهدی برای جبران آن ندارد شامل موارد زیر است:

قیمت بیمه بدنه ایرانقیمت بیمه بدنه ایران ،استعلام بیمه بدنه ایران

بیمه بدنه جزء رشته‌های بیمه‌ای است که برای آن اختلاف قیمت زیادی بین شرکت‌های بیمه دیده می‌شود.استعلام بیمه بدنه ایران ، اگرچه ممکن است یکی از دلایل اختلاف قیمت این باشد که چون بعضی از شرکت‌های بیمه شناخته شده‌تر هستند این بیمه را با قیمت بالاتری به بیمه‌گزار ارایه می‌دهند اما یادتان باشد تنها دلیل تفاوت قیمت بیمه بدنه این موضوع نیست! عواملی همچون پوشش‌های بیمه، سقف تعهدات بیمه‌ نامه و تخفیف‌هایی که شرکت‌های بیمه بر بیمه بدنه اعمال می‌کنند نیز می‌تواند باعث این اختلاف قیمت شود. برای مثال در حال حاضر تنها شرکتی که پوشش کشیدن میخ روی بدنه خودرو را ارایه می‌دهد استعلام بیمه بدنه ایران ،بیمه ایران است و این موضوع می‌تواند باعث افرایش قیمت بیمه بدنه ایران نسبت به سایر شرکت‌ها شود. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم تنها صرف ارزان بودن اقدام به خرید این بیمه نکنید و همه شرایط را بررسی کنید.

تخفیف بیمه بدنه ایرانتخفیف بیمه بدنه ایران،استعلام بیمه بدنه ایران

شرکت‌های بیمه معمولاً بیمه بدنه را به همراه تخفیف‌های مختلفی ارایه می‌دهند. استعلام بیمه بدنه ایران ،برای مثال بیمه ایران برای کارکنان شرکت و یا صنعت بیمه کشور تخفیف بیمه بدنه در نظر می‌گیرد اما تخفیف‌های بیمه بدنه ایران محدود به کارکنان صنعت بیمه نمی‌شود. انواع مختلف تخفیف‎های بیمه بدنه ایران مطابق زیر است:

تخفیف عدم خسارت بدنه

بیمه‌گزارانی که در سال‌های گذشته بیمه بدنه داشته‌اند اما از بیمه‌نامه خود خسارت دریافت نکرده‌اند می‌توانند هنگام تمدید بیمه بدنه از تخفیف استفاده کنند. بیمه ایران، تخفیف عدم خسارت بدنه را مطابق زیر اعمال می‌کند:

برای سال اول 25% حق بیمه

برای سال دوم 35% حق بیمه

برای سال سوم 45% حق بیمه

برای سال چهارم و بالاتر 60% حق بیمه

تخفیف گروهی

برای دریافت تخفیف گروهی باید بیش از صد دستگاه اتومبیل بیمه شوند. میزان تخفیف گروهی 20% از مبلغ حق بیمه است.

تخفیف اعضاء هیئت علمی

اعضاء هیئت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی با خرید بیمه بدنه ایران می‌توانند از 10% تخفیف بهره‌مند شوند.

تخفیف صفر کیلومتر

دارندگان خودروهای صفر کیلومتر با خرید بیمه بدنه ایران از 30% تخفیف بهره‌مند می‌شوند. حداکثر زمانی که بیمه‌گزار می‌تواند از این تخفیف استفاده کند 3 ماه بعد از ترخیص خودرو از کارخانه یا تحویل آن است.

تخفیف خودرو با کیفیت

دارندگان خودروهای غیرایرانی و غیرچینی هنگام خرید بیمه بدنه ایران می‌توانند از 10 درصد تخفیف خودرو با کیفیت استفاده کنند. البته این تخفیف برای خودروهایی همچون خرید بیمه بدنه لوگان، بیمه بدنه فولکس پاسات،بیمه بدنه فولکس واگن بیمه بدنه تیگوان، بیمه بدنه تویوتا کمری، بیمه بدنه نیسان قشقایی، بیمه بدنه Z4 و BMW X6 اعمال نمی‌شود.

تخفیف نقدی

بیمه‌گزارانی که حق بیمه را به صورت نقدی پرداخت می‌کنند از 10 درصد تخفیف نقدی بهره‌مند می‌شوند.

تخفیف ایثارگری

تخفیف دیگری که بیمه ایران در بیمه بدنه اعمال می‌کند، تخفیف ایثارگری است که میزان آن 10% از حق بیمه است.

تخفیف ویژه خودروهای سواری

در صورتی که خودرو در دسته‌بندی خودرو‌های سواری قرار بگیرد (از گروه بیمه بدنه وانت، بیمه بدنه کامیون، بیمه بدنه کامیونت و بیمه بدنه اتوکار نباشد) 10% تا 15% تخفیف می‌گیرد.

استعلام بیمه بدنه ایراناستعلام بیمه بدنه ایران

با توجه به این که قیمت بیمه بدنه در شرکت‌های مختلف، متفاوت است معمولاً برای بیمه‌گزار حساسیت زیادی موقع خرید بیمه‌ نامه به وجود می‌آید. استعلام بیمه بدنه ایران ،حق بیمه‌گزار است که بداند دقیقاً در ازای چه پوشش‌ها و چه سقف تعهداتی حق بیمه را پرداخت می‌کند. برای دانستن این موضوع نیز بیمه‌گزار باید استعلام بیمه بدنه را انجام دهد. در حال حاضر امکان دریافت استعلام بیمه بدنه ایران از طریق مدیر بیمه فراهم شده است. استعلام بیمه بدنه ایران ،به کمک مدیر بیمه می‌توانید از قیمت بیمه بدنه ایران مطلع شوید و همین‌طور قیمت، شرایط و پوشش‌های بیمه بدنه ایران را با سایر شرکت‌های بیمه مقایسه کنید. دریافت استعلام از مدیر بیمه هیچ هزینه‌ای برای شما ندارد و به شما کمک می‌کند بیمه خود را با آگاهی سفارش دهید.

تمدید بیمه بدنه ایران

استعلام بیمه بدنه ایران ،تمدید بیمه بدنه ایران

بیمه بدنه حداکثر برای مدت زمان یک سال اعتبار دارد و بیمه‌گزار باید بعد از آن، بیمه‌ نامه خود را تمدید کند. موقع تمدید بیمه بدنه، بیمه‌گزار می‌تواند شرکت بیمه قبلی خود را تغییر دهد و یا در صورتی که از خدمات بیمه‌گر قبلی رضایت دارد همچنان بیمه‌نامه را با همان شرکت تمدید کند. همان‌طور که می‌دانید برای صدور بیمه بدنه نیاز به بازدید از خودرو وجود دارد.استعلام بیمه بدنه ایران ، اما در صورتی که بیمه‌گزار بخواهد بیمه‌نامه را با همان شرکت بیمه قبلی تمدید کند در شرایط خاص شرکت بیمه از خودرو بازدید نمی‌کند. لازم است بدانید هر شرکت بیمه برای اینکه بیمه بدنه را بدون بازدید از خودرو تمدید کند شرایط مخصوص به خود را دارد. این شرایط در بیمه ایران به شرح زیر است:

1. از تاریخ سررسید بیمه‌نامه قبلی نگذشته باشد.

2. بیمه‌گزار تغییری در پوشش‌های اضافی بیمه‌نامه نسبت به سال قبل نداده باشد.

3. خودرو بیمه‌گزار از سال قبل بیش‌تر از 50 درصد گران‌تر نشده باشد.

استعلام بیمه بدنه ایران

روند دریافت خسارت بیمه بدنه ایران

استعلام بیمه بدنه ایران

برای دریافت خسارت‌های مالی خودرو ابتدا باید پرونده تشکیل دهید. استعلام بیمه بدنه ایران ،برای تشکیل پرونده کافی است به مراکز پرداخت خسارت بیمه ایران مراجعه کرده و فرم اعلام خسارت بدنه اتومبیل را تکمیل کنید. این فرم شامل مشخصات بیمه‌نامه و راننده، مشخصات وسیله نقلیه و چگونگی وقوع حادثه است که بیمه‌گزار به آن‌ها پاسخ می‌دهد. پس از تکمیل فرم، بیمه‌گزار باید مدارک مورد نیاز برای تشکیل پرونده را به مرکز پرداخت خسارت تحویل دهد. در گام بعد کارشناسان بیمه بدنه میزان خسارت خودرو شما را ارزیابی می‌کنند. بعد از این که خسارت قابل پرداخت تعیین شد حواله پرداخت خسارت و فرم مفاصاحساب صادر شده و به بیمه‌گزار تحویل داده می‌شود تا زیان‌دیده بتواند زیان‌های خودرو خود را دریافت کند. برای دریافت خسارت بیمه بدنه نکات زیر را درنظر داشته باشید:

استعلام بیمه بدنه ایران

استعلام بیمه بدنه ایران

مدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه بدنه ایران

دقت کنید حتماً قبل از مراجعه به مراکز پرداخت خسارت، مدارک مربوطه را همراه خود داشته باشید و چیزی را از قلم نیندازید.استعلام بیمه بدنه ایران ، برای دریافت خسارت بیمه بدنه خودرو از بیمه ایران باید مدارک زیر را به مراکز پرداخت خسارت تحویل دهید:

محاسبه بیمه بدنه ایران

استعلام بیمه بدنه ایران

چگونه بیمه بدنه ایران را آنلاین بخریم؟

مدیر بیمه سامانه مقایسه و خرید آنلاین بیمه است که به شما کمک می‌کند بیمه بدنه ایران را بدون دردسر تهیه کنید؛ زیرا با خرید بیمه از مدیر بیمه در هیچ مرحله‌ای حتی بازدید از خودرو نیاز به مراجعه مستقیم به نمایندگی‌های بیمه ایران را پیدا نمی‌کنید. استعلام بیمه بدنه ایران ،برای خرید آنلاین بیمه کافی است به سایت مدیر بیمه مراجعه کنید و بیمه مورد نظر خود را که در اینجا بیمه بدنه است انتخاب کنید. سپس اطلاعات خودرو شامل نوع، مدل و سال ساخت خودرو را تکمیل کنید. در گام بعد باید به این پرسش که آیا خودروی شما بیمه بدنه دارد یا خیر پاسخ دهید. در صورتی که بیمه بدنه داشتید لازم است تخفیف عدم خسارت بدنه را نیز وارد کنید. سپس با تعیین ارزش روز خودرو، به صفحه استعلام قیمت وارد می‌شوید؛ در این صفحه قیمت و شرایط بیمه بدنه ایران را برای خودروی خود مشاهده می‌کنید و در صورتی که تمایل داشته باشید می‌توانید بیمه بدنه ایران را با سایر شرکت‌های بیمه مقایسه کنید و در خصوص خرید خود تصمیم‌گیری کنید. استعلام بیمه بدنه ایران ،با سفارش بیمه موردنظر خود لازم است تصاویر مدارک خود را از جمله عکس روی کارت ماشین، عکس پشت کارت ماشین یا برگ سبز، تصویر بیمه‌ نامه بدنه و عکس سند کمپانی یا برگه ترخیص گمرک را بارگذاری کنید. در نهایت با تعیین زمان و تاریخ بازدید خودرو روند خرید شما تکمیل می‌شود و بیمه‌ نامه رایگان برای شما ارسال می‌شود

 

source:bimito.com
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]