استعلام بیمه ثالث بیمه مرکزی یا استعلام اصالت بیمه‌نامه (استعلام بیمه مرکزی)

 

بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، خدمت” استعلام بیمه سنهاب” را به منظور تسهیل فرایند استعلام بیمه خودرو از جمله استعلام بیمه‌نامه شخص ثالث، استعلام بیمه بدنه و همچنین بررسی اصالت نمایندگان بیمه ارائه نموده است.

بیمه‌گزاران محترم جهت استعلام اصالت انواع بیمه‌نامه های خود از “صفحه استعلام بیمه سنهاب” مدیر بیمه، به مراحل زیر دقت نمایید:

۱. شرکت بیمه گر انتخاب شود.

۲. شماره بیمه نامه چاپ شده روی بیمه نامه را در قسمت شماره بیمه نامه وارد نمایید.

۳. کد ملی بیمه گذار در مورد اشخاص حقیقی و کد شناسه ملی در مورد اشخاص حقوقی در قسمت کد ملی بیمه گذار وارد نمایید.

۴. شماره تلفن همراه خود را جهت اطلاع رسانی های بعدی وارد نمایید.

۵. کد امنیتی را به دقت وارد نمایید.

۶. دکمه استعلام را کلیک نمایید.

استعلام بیمه ثالث بیمه مرکزی ،استعلام بیمه خودرو

استعلام بیمه خودرو شامل استعلام بیمه شخص ثالث و استعلام بیمه بدنه از صفحه سنهاب بیمه مرکزی موجود در سایت مدیر بیمه به شرح زیر است:

۱) استعلام بیمه‌نامه با وارد کردن اطلاعات شرکت بیمه‌گر، شماره بیمه‌نامه و شماره تلفن همراه و کدملی بیمه‌گزار در کادرهای مربوطه

۲) استعلام بیمه‌ شخص ثالث با کد ملی. شایان ذکر است که در بیمه‌نامه‌های جدید، کد یکتا در بالای بیمه‌نامه نوشته شده است. دقت نمایید که همه بیمه‌نامه‌ها کد یکتا ندارند. به علاوه، استعلام بیمه بدنه نیز با این روش امکان پذیر است

۳) وارد کردن کد VIN(کد شنایی خودرو ) و شماره تلفن همراه. کد VIN (Vehicle Identification Number) همان شماره شناسایی خودرو است که اصطلاحا شماره شاسی نیز نامیده می‌شود. این کد ۱۷ رقمی متشکل از اعداد و حروف است که برای شناسایی خودرو ها استفاده می‌گردد. دقت نمایید که شماره تلفن همراه به نام بیمه‌گزار باشد.

۴) استعلام بیمه‌نامه با ارسال پیامک به شماره 30002621. دقت نمایید که خط ارسال پیامک باید به نام صاحب بیمه‌نامه باشد.

 

با روش‌های مذکور، می‌توانید اطلاعات مهم بیمه‌نامه ای نظیر سابقه خسارت، درصد تخفیف بیمه، مبلغ پرداختی خسارت و موعد انقضای بیمه‌نامه را مشاهده کنید. در سامانه سنهاب بیمه مرکزی، استعلام دریافت خسارت هر بیمه‌نامه ای میسر است و بیمه‌گزاران محترم بتوانند با اطمینان خاطر در کوتاه‌ترین زمان، بیمه‌نامه های خود را استعلام نمایند.

 

استعلام بیمه‌نامه از صفحه سنهاب بیمه مدیر بیمه با اهداف یاد شده در 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته مقدور است.

بیمه‌گزار عزیز ، لطفا فیلترشکن خود را برای دریافت اطلاعات از بیمه مرکزی، خاموش کنید
source :bimeh.com
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]