استعلام بیمه شخص ثالث با پلاک ،تا به حال برایتان پیش آمده فراموش کنید ماشینتان بیمه دارد یا نه؟استعلام بیمه شخص ثالث با پلاک ، مدارکتان را گم کنید و هیچ اطلاعی از بیمه ماشین نداشته باشید؟استعلام بیمه شخص ثالث با پلاک ، یکی از راحت‌ترین راه‌ها برای جواب به این سوال‌ استعلام بیمه شخص ثالث و یا بیمه بدنه است.استعلام بیمه شخص ثالث با پلاک ، روش‌های مختلفی برای استعلام گرفتن بیمه‌ها وجود دارد. از راحت‌ترین این روش‌ها باید به استعلام با پلاک ماشین و استعلام بیمه خودرو با کد ملی اشاره کنیم.


انواع بیمه‌های خودرو و استعلام بیمه شخص ثالث با پلاک

منظور از بیمه ماشین معمولاً بیمه شخص ثالث یا بیمه بدنه است. اگر در زمان داشتن بیمه خسارت ببینید، ماشینتان آسیب ببیند، به بقیه ماشین‌ها یا آدم‌ها خسارت بزنید، بیمه هزینه‌ها را پرداخت می‌کند. استعلام بیمه شخص ثالث با پلاک ،دریافت استعلام یعنی کاری که شما به عنوان شخص بیمه شده انجام می‌دهید تا از شرایط بیمه‌نامه‌تان آگاه شوید. در هر زمانی می‌توانید از بیمه استعلام بگیرید. ما در اینجا می‌خواهیم استعلام بیمه شخص ثالث با پلاک  ماشین و کد ملی را توضیح دهیم که می‌تواند برای افراد مختلف مخصوصلاً کسانی که قصد خرید خودرو جدیدرا دارند مفید باشد.


استعلام بیمه شخص ثالث با پلاک ،روش‌های دریافت استعلام بیمه ماشین

روش‌های دریافت استعلام بیمه ماشین

یک روش برای دریافت استعلام بیمه‌نامه این است که به سایت بیمه مرکزی مراجعه کنید و از طریق سامانه سنهاب نسبت به دریافت استعلام بیمه شخص ثالث با پلاک ، اقدام کنید. استعلام از طریق سامانه سنهاب به چند روش برای جزییات مختلف انجام می‌شود:

استعلام تخفیفات ثالث با پلاک و کد ملی:

برای استعلام گرفتن مقدار تخفیف‌های ماشین یا موتورتان باید پلاک وسیله نقلیه، کد ملی و شماره تلفن همراه را وارد کنید. توجه داشته باشید که برای هر شماره تلفن در روز ۵ بار می‌توان استعلام ثبت کرد.

استعلام بیمه شخص ثالث با پیامک:

برای استعلام بیمه ماشین با پیامک به شماره بیمه‌نامه و شماره تلفن،‌ کد یکتای بیمه‌نامه و کد ملی یا VIN‌به همراه شماره تلفن نیاز دارید.  استعلام بیمه شخص ثالث با پلاک ، را در یکی از قالب‌های زیر به شماره ۳۰۰۰۲۶۲۱ بفرستید:

قالب پیامک: شماره بیمه نامه چاپ شده * شماره بیمه گذار * ۱

نمونه: ۹۹/۰۱/۰۰۲/۰۰۰۱۸۹ * ۱۱۳۸۵۹۸۰۰۰ * ۱

قالب پیامک: کد یکتای بیمه نامه * کد ملی بیمه گذار * ۲

نمونه: ۱۲۳۴۵۶۷۸۹۰ * ۰۰۳۸۹۶۴۰۰۰ * ۲

قالب پیامک: VIN * کدملی متعلق به شماره همراه استعلام کننده * ۳

نمونه: 3 * ۰۰۳۸۵۹۶۰۰۰ * IRFC8521V07044190

استعلام بر اساس شماره بیمه‌نامه:

در این روش باید اطلاعات مربوط به شرکت بیمه‌گر، شماره بیمه‌ نامه، شماره تلفن همراه و کدملی یا شناسه ملی خود را وارد کنید.

استعلام بر اساس کد یکتا بیمه‌نامه:

با وارد کردن کد یکتا و کد ملی (یا شناسه ملی) از طریق سامانه سنهاب می‌توانید استعلام بیمه اتومبیل خود را تهیه کنید.

با استفاده از سامانه سنهاب بیمه مرکزی و از طریق شماره بیمه یا کد یکتا نیز می‌توانید استعلام بیمه شخص ثالث با پلاک ، تهیه کنید.


استعلام بیمه شخص ثالث با پلاک،چطور استعلام بیمه با پلاک ماشین بگیریم؟

چطور استعلام بیمه با پلاک ماشین بگیریم؟

برای استعلام بیمه شخص ثالث با پلاک ، باید به سایت درگاه ملی خدمات دولت مراجعه کنید. در این سایت از شما مشخصاتی خواسته می‌شود که با ارایه آن می‌توانید استعلام بیمه ماشین چه بیمه بدنه و چه شخص ثالث را دریافت کنید. اطلاعات مورد نیاز برای دریافت استعلام بیمه با پلاک ماشین شامل: شماره موتور، شماره شاسی، VIN، شماره بیمه‌نامه، شماره پلاک، کد ملی و شرکت بیمه است.

شماره موتور: شماره موتور شماره‌ای است که بر روی هر موتور (engine) اتومبیل ثبت می‌شود و مخصوص همان موتور است. شماره موتور روی کارت ماشین ثبت شده است.

شماره شاسی: شماره شاسی شماره‌ای است که بر روی بدنه خودرو حک شده است. منظور از حک شدن این است که این شماره روی قسمتی از بدنه کنده‌کاری شده است. هر شماره شاسی مخصوص همان خودرو است و امکان ندارد که بدنه دو ماشین شماره شاسی یکسانی داشته باشند. شماره شاسی نیز در کارت خودرو ثبت شده است. همیشه شماره درج شده روی کارت را با شماره شاسی حک شده روی خودرو مقایسه کنید تا اگر اشتباهی در ثبت شماره شاسی در کارت خودرو رخ داده بود نسبت به تصحیح آن اقدام کنید.

VIN: شماره شناسایی خودرو یا VIN شماره ای است که برای خودرو در نظر می‌گیرند و مانند شماره شناسنامه می‌ماند. VIN مخفف عبارت Vehicle Identification Number است و شامل یک کد 17 رقمی است که ترکیبی از اعداد و حروف انگلیسی است و هر بخش از این کد معنای مخصوصی دارد. مثلاً از طریق این کد می‌توانید بفهمید که خودرو ساخت کدام کشور بوده و مشخصات عمومی را توصیف می‌کند. همچنین سال ساخت خودرو و کد کارخانه را نیز می‌توان از طریق VIN فهمید. VIN در کارت ماشین ثبت شده است و می‌توانید از روی کارت ماشین شماره را وارد کنید.

شماره موتور، شماره شاسی و VIN مخصوص موتور، بدنه و خودرو صادر می‌شوند و منحصر به همان خودرو می‌شوند.

شماره بیمه‌نامه: هر بیمه‌ای که صادر می‌شود شماره‌ای مخصوص به خود را دارد. بیمه شخص ثالث و یا بیمه بدنه‌ای که خریداری کرده‌اید نیز شماره دارند که در بیمه‌نامه آمده است. لازم است که برای دریافت استعلام، شماره بیمه را به همراه داشته باشید.

شماره پلاک: برای دریافت استعلام بیمه شخص ثالث با پلاک  ماشین در این قسمت باید شماره پلاک خودرو را وارد کنید.

کد ملی: در این قسمت کد ملی خود را وارد کنید.

شرکت بیمه: در این قسمت نیز لازم است شرکت بیمه‌ای که از آن بیمه خریده‌اید را وارد کنید.

پس از وارد کردن موارد خواسته‌شده و زدن دکمه ارسال، اطلاعات بیمه‌نامه خودرو و وضعیت آن به شما نشان داده می‌شود.

استعلام بیمه موتور سیکلت با شماره پلاک

استعلام بیمه موتور تفاوتی با بیمه ماشین ندارد. می‌توانید با تمامی روش‌هایی که تا اینجا گفته شد، استعلام بیمه موتور سیکلت خود را بگیرید. استعلام بیمه موتور سیکلت با شماره پلاک، کد ملی،‌ کد یکتای بیمه‌نامه و VIN‌ امکان پذیر است.

چرا دریافت استعلام بیمه‌های خودرو لازم است؟

چرا دریافت استعلام بیمه‌های خودرو لازم است؟

گفتیم که دریافت استعلام بیمه شخص ثالث با پلاک ، هم قبل از خرید بیمه امکان‌پذیر است و هم بعد از آن؛ بیایید نگاهی به مزایای استعلام بیمه بی‌اندازیم.

فواید دریافت استعلام قبل از خرید بیمه‌های خودرو: اگر قصد خرید بیمه شخص ثالث و یا بیمه بدنه برای ماشینتان را دارید بهتر است که حتماً قبل از خرید بیمه‌نامه، از آن استعلام تهیه کنید. با استفاده از مدیر بیمه می‌توانید به صورت آنلاین و رایگان و در عرض چند ثانیه از بیمه مورد نظر استعلام بگیرید و از قیمت آن قبل از خرید مطلع شوید. بعد از آن ارزان‌ترین بیمه‌ ای که در عین حال پاسخگوی نیاز شما باشد را خریداری کنید. از طرفی با دریافت استعلام بیمه می‌توانید شرایط بیمه‌نامه از جمله تعداد و سقف تعهدات را مشاهده کنید و در صورتی که رضایتی از موارد ذکرشده نداشتید پیش از خرید آن‌ها را مطابق با خواسته خود تغییر دهید.


مواردی که نیاز به استعلام بیمه دارد

مواقعی وجود دارد که استعلام بیمه در این مواقع ضروری است.

در هر زمان دیگری که بخواهید از داشتن و یا نداشتن بیمه‌نامه یک خودرو و شرایط آن مطلع شوید می‌توانید استعلام تهیه کنید. روش‌های استعلام را نیز بیان کردیم که یکی از آن‌ها استعلام بیمه شخص ثالث با پلاک ، و راه دیگر استعلام از طریق سنهاب است.

استعلام بیمه خودرو در هر زمان به شما کمک می‌کند تا از جزییات بیمه خود مطلع شوید.


استعلام بیمه با پلاک ماشین در خصوص بیمه شخص ثالث

استعلام بیمه با پلاک ماشین در خصوص بیمه شخص ثالث

بیمه شخص ثالث، خساراتی که به افراد و خودروهای دیگر واردشده باشد را تحت پوشش قرار می‌دهد. یعنی اگر بیمه‌گزار مقصر حادثه باشد و باعث خسارت مالی و جانی به اشخاص ثالث شود، این خسارت توسط بیمه شخص ثالث جبران می‌شود. استعلام بیمه شخص ثالث با پلاک ،داشتن بیمه شخص ثالث اجباری است به همین دلیل مهم است در زمان خیرد خودرو حتماً استعلام بگیرید و ببینید آیا خودروی مورد نظر بیمه شخص ثالث دارد یا خیر. با دریافت استعلام می‌توانید از سوابق خسارت یا عدم خسارت خودرو نیز آگاه شوید.


استعلام بیمه با پلاک ماشین در خصوص بیمه بدنه

بیمه بدنه خسارت‌های واردشده به خودرو را جبران می‌کند چه بیمه‌گزار مقصر حادثه باشد و چه نباشد! بیمه بدنه اختیاری است و به همین علت ممکن است خودرویی این بیمه را نداشته باشد. به کمک استعلام بیمه شخص ثالث با پلاک ، نیز می‌توانید بفهمید که خودرو بیمه بدنه دارد یا خیر و همچنین ببینید که این خودرو چند بار از بیمه خود استفاده کرده و به عبارتی چند بار تصادفی داشته که بابت آن از بیمه خسارت دریافت کرده است.


خرید آنلاین انواع بیمه‌ها از طریق مدیر بیمه

شما می‌توانید علاوه بر بیمه‌های خودرو انواع بیمه‌ها از جمله بیمه درمان تکمیلی، بیمه مسافرتی و… را به صورت آنلاین از

مدیر بیمه خریداری کنید. استعلام بیمه شخص ثالث با پلاک ،قبل از خرید نیز می‌توانید استعلام آنلاین بیمه عمر، یا استعلام آنلاین بیمه آتش سوزی و یا استعلام بیمه خودرو را انجام دهید.

Source :bimito.com
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]