استعلام بیمه موتور ،وسایل نقلیه در کوچه و خیابان همواره در معرض خطر هستند و احتمال بروز حادثه برای آن‌ها و همچنین عابران پیاده زیاد است. استعلام بیمه موتور  ،در این‌جور مواقع بهترین راه این است که از بیمه کمک بگیریم و با بیمه کردن وسایل نقلیه خود سعی کنیم در صورت بروز حوادث از شرکت‌های بیمه برای جبران خسارات احتمالی استفاده کنیم. استعلام بیمه موتور نیز یکی از همین وسایل نقلیه است که بیشتر از سایر وسایل نقلیه در معرض خطر قرار دارد. در اینجا قصد داریم درباره بیمه موتور سیکلت‌ها صحبت کنیم.


استعلام بیمه موتور ،انواع بیمه موتور سیکلت

برای استعلام بیمه موتور نیز مانند بیمه خودرو می‌توان 2 نوع بیمه زیر را در نظر گرفت:

بیمه شخص ثالث

بیمه بدنه

همان‌طور که می‌دانید بیمه شخص ثالث خودرو شامل جبران خسارات مالی و جانی به اشخاص ثالث و خسارات جانی وارد شده به راننده مقصر می‌شود. بیمه بدنه خودرو نیز خساراتی از جمله آتش‌سوزی خودرو، سرقت و مواردی دیگر را شامل می‌شود.


استعلام بیمه موتور ،بیمه شخص ثالث 

استعلام بیمه موتور دارای ماهیتی مشابه بیمه شخص ثالث اتومبیل است. خساراتی که تحت پوشش این بیمه قرار می‌گیرد و در صورت بروز توسط بیمه جبران خسارت می‌شود به‌صورت زیر است:

خسارات مالی به اشخاص ثالث: درصورتی‌که طی بروز حادثه‌ای خسارت مالی به شخصی غیر از راننده مقصر وارد شود مطابق پوشش‌های بیمه‌نامه می‌توان از بیمه شخص ثالث  استفاده کرد.

خسارات جانی به اشخاص ثالث: درصورتی‌که در اثر بروز حادثه‌ای خسارت جانی به فردی به‌جز راننده مقصر وارد شود می‌توان مطابق پوشش‌های بیمه‌نامه از بیمه خسارت دریافت کرد.

خسارت جانی به راننده مقصر: مطابق این پوشش درصورتی‌که راننده طی حادثه‌ای دچار خسارت جانی شود بیمه مطابق بیمه‌نامه خسارت وارد شده را جبران خواهد کرد.


استعلام بیمه موتور ،بیمه بدنه 

استعلام بیمه موتور با بیمه بدنه اتومبيل کمی تفاوت دارد و همان پوشش‌هایی که در بیمه بدنه خودرو ارائه می‌شود به‌طور کامل در این بیمه هم ارائه نمی‌گردد. بیمه بدنه در صورت بروز حوادث زیر جبران خسارت می‌کند:

تصادم، تصادف و در کل برخورد به هر جسم متحرک یا ثابتی که منجر به ایجاد خسارت شود.

 آتش‌سوزی، صاعقه و یا انفجار

از بین بیمه شخص ثالث و بدنه، بیمه بدنه طرفدار زیادی ندارد و بیشتر استعلام بیمه موتور است که مورد استقبال واقع می‌شود.


استعلام بیمه موتور ،نرخ بیمه شخص ثالث موتور سیکلت

برای اینکه ببینیم در قبال پرداخت چه مقدار حق بیمه می‌توانیم از مزایای بیمه استفاده کنیم لازم است بدانیم نرخ انواع بیمه به چه عواملی بستگی دارد و چه پارامترهایی در تشکیل این نرخ مؤثرند.


استعلام بیمه موتور ،عوامل مؤثر بر قیمت بیمه موتور سیکلت

استعلام بیمه موتور به ۴ عامل زیر به‌طور مستقیم بستگی دارد :

۱. سال تولید موتور: سال تولید موتور هر چه دستگاه جدیدتر باشد، ریسک آن کمتر است در نتیجه نرخ بیمه کمتر می‌شود.

۲. نوع موتور سیکلت: در یک دسته‌بندی می‌توان موتور سیکلت ها را به ۳ دسته تقسیم کرد:

همان‌طور که می‌دانید اغلب موتورها دوچرخ هستند اما نرخ بیمه برای موتور سه‌چرخ نسبت به 2 چرخ بیشتر است.

۳. تعداد سیلندر: تعداد سیلندرها در تعیین نرخ بیمه مؤثر است. موتور سیکلت‌ها می‌توانند دارای ۱ سیلندر، ۲ سیلندر، ۳ سیلندر و بیشتر باشند. هر چه تعداد سیلندرهای بیشتر باشند،موتور قوی‌تر بوده در نتیجه نرخ بیمه آن نیز بیشتر می‌شود.

۴. نوع و ساختار: نرخ بیمه برای انواع مدل‌های برقی و دنده‌ای متفاوت است..

در نهایت نرخ حق بیمه پایه استعلام بیمه موتور با توجه به نوع و تعداد سیلندر موتور مطابق جدول زیر است:

نوع موتورسیکلت مبلغ حق بیمه پایه در سال ۹۹ به تومان
گازی 351.100
دنده‌ای تک‌سیلندر 428.900
دو سیلندر و بیشتر 471.200
دنده‌ای دارای سه‌چرخ یا سایدکار 506.700

 

این 4 عاملی که در اینجا مطرح شد در واقع عوامل مستقیمی هستند که بر نرخ قیمت بیمه اثر می‌گذارند. این عوامل ناشی از ویژگی‌ها و ساختار دستگاه نقلیه هستند. عوامل دیگری هستندکه به‌طورغیرمستقیم اثرگذارند. این عوامل عبارت‌اند از:


استعلام بیمه موتور ،تخفیف عدم خسارت 

تخفیف عدم خسارت شامل تخفیف‌هایی است که بیمه‌گذار به خاطر عدم استفاده از بیمه‌نامه خود در سال‌های قبل دریافت کرده است. میزان تخفیف عدم خسارت شما به طور خودکار محاسبه و روی بیمه‌نامه شما درج شده است. سقف تخفیف عدم خسارت 70 درصد است و بیشتر از این مقدار تخفیف برای بیمه‌گذار لحاظ نمی‌شود.


استعلام بیمه موتور ،جریمه دیرکرد 

استعلام بیمه موتور  ،یکی دیگر از عواملی که می‌تواند بر نرخ بیمه شخص ثالث اثرگذار باشد جریمه دیرکرد است. درصورتی‌که از زمان سررسید گذشته باشد و بخواهیم بیمه موتور خود را تمدید کنیم باید مبلغی را بابت جریمه دیرکرد پرداخت کنیم. بنابراین باید قبل از اتمام سررسید بیمه نسبت به تمدید آن اقدام کرد تا مشمول این جریمه دیرکرد نشویم.

همان‌طور که می‌دانید اغلب بیمه‌ها را می‌توان به‌صورت قسطی خریداری کرد.


استعلام بیمه موتور ،بیمه اقساطی 

اگر نسبت به نرخ حدودی بیمه اطلاع داشته باشید قطعاً این سؤال در ذهن شما پیش نخواهد آمد.  البته همان‌طور که ذکر شده این نرخ به عوامل متعددی بستگی دارد. با توجه به کم بودن نرخ بیمه آن می‌توان این نتیجه را گرفت که شرکت‌های بیمه انگیزه‌ای برای ارائه استعلام بیمه موتور اقساطی ندارند و این بیمه بیشتر به‌صورت نقد قابل خریداری است. اما برخی از شرکت‌های بیمه نیز به خاطر رفاه حال بیمه‌گذار ممکن است آن را به صورت قسطی بفروشند.

سؤالی که در اینجا ممکن است برای ما پیش بیاید این است که ارزانترین بیمه چه ویژگی‌هایی دارد و چگونه می‌توانیم بیمه شخص ثالث ارزان برای خود تهیه کنیم.


استعلام بیمه موتور ،ویژگی‌های ارزانترین بیمه 

استعلام بیمه موتور  ،هر چه موتور سیکلتی جدید، کم قدرت و با ابعادی کوچک داشته باشیم، مبلغی که بابت حق بیمه باید بپردازیم کمتر است. همچنین از تخفیف عدم خسارت و جریمه دیرکرد نیز نباید غافل شد. برای اینکه جریمه دیرکرد شامل ما نشود می‌توان سررسید بیمه خود را در یادآور  ثبت کرد.


استعلام بیمه موتور ،انتقال بیمه 

یکی از مسائل مهمی که در استعلام بیمه موتور و بدنه ماشين موردتوجه است بحث انتقال بیمه است. انتقال بیمه برای وقتی است که فرد می‌خواهد وسیله نقلیه خود را بفروشد و بیمه آن را به مالک بعدی منتقل کند. انتقال بیمه موتور سیکلت به چند روش قابل انجام است.

رایج‌ترین روش برای انتقال، منتقل کردن مالکیت است. بیمه شخص ثالث در واقع برای وسیله نقلیه است و با انتقال مالکیت به مالک جدید، بیمه نیز منتقل می‌شود.

روشی دیگر مراجعه به یکی از شعب بیمه خود و اقدام برای انتقال بیمه شخص ثالث است.

استعلام بیمه موتور  ،درصورتی‌که نخواهیم بیمه موتور خود را به مالک جدید منتقل کنیم و بخواهیم آن را برای وسیله بعدی خود استفاده کنیم می‌توان با در دست داشتن سند به شعبه بیمه خود مراجعه کرده و تخفیف‌های خود را حفظ کرد. این تخفیف‌ها را می‌توان بین 6 ماه تا 1 سال حفظ کرد و درصورتی‌که در این مدت موتور سیکلت جدید خریداری کرده شد، آن را به موتور جدید منتقل کرد.


استعلام بیمه موتور ،نکته‌ای مهم درباره بیمه موتور سیکلت

در اغلب بیمه‌ها امکان خرید به‌صورت کوتاه‌مدت وجود دارد. برای مثال می‌توان بیمه شخص ثالث 3 ماهه، 6 ماهه و… خریداری کرد. اما در استعلام بیمه موتور این موضوع وجود ندارد. امکان خرید این بیمه فقط به‌صورت 1 ساله وجود دارد.


استعلام بیمه موتور

حال که نسبت به حدود قیمت، عوامل مؤثر بر آن و نحوه پرداخت حق بیمه باخبر شدیم باید بدانیم چگونه می‌توان استعلام بیمه موتور را دریافت کرد. برای محاسبه قیمت بیمه موتور از شرکت‌های مختلف بیمه روش‌های مختلفی وجود دارد:


استعلام بیمه موتور به روش سنتی

برای دریافت استعلام بیمه موتور روش سنتی می‌توان به یکی از نمایندگی‌های بیمه موردنظر تماس گرفت و یا مراجعه کرد و نسبت به دریافت قیمت و خرید این بیمه اقدام کرد. با این روش باید وقت صرف کنید و به نمایندگی مراجعه کنید و این مورد امروزه با توجه به مشغله زیاد افراد کمی مشکل است. همچنین اگر بخواهید با این روش استعلام بیمه موتور از بیمه‌های مختلف بگیرید، باید زمان زیادی صرف کنید و با نمایندگی شرکت‌های مختلف بیمه تماس بگیرید.

در صورتی‌که راننده فاقد بیمه شخص ثالث در حادثه رانندگی زیان‌دیده باشد نیز ممکن است با مشکلاتی مواجه شود. چرا که پلیس راهنمایی و رانندگی برای ارائه گزارش به مدارک هر دو طرف نیاز دارد. از طرفی شرکت بیمه طرف قرارداد با خودروی مقصر نیز ممکن است در پرداخت خسارت به راننده زیان‌دیده فاقد بیمه شخص ثالث مشکلاتی به وجود آورد.


استعلام بیمه موتور آنلاین  

روشی دیگر برای دریافت نرخ و استعلام بیمه موتور ، استعلام آنلاین است. با مراجعه به سامانه مدیر بیمه می‌توان با ورود اطلاعات لازم، استعلام بیمه موتور را در کمترین زمان ممکن دریافت کرد. با این روش از هرکجا که اینترنت داشته باشید و در هر زمان از شبانه‌روز می‌توانید نسبت به حق بیمه خود مطلع شوید. علاوه بر این موضوع با یک‌بار ورود اطلاعات می‌توان نسبت به نرخ و شرایط .  بیمه‌های مختلف آگاه شد با مقایسه آن‌ها، مناسب‌ترین بیمه را برای خود انتخاب و خریداری کرد.


خرید آنلاین بیمه موتور سیکلت از مدیر بیمه

مدیر بیمه سامانه‌ای برای استعلام بیمه موتور و خرید آنلاین انواع بیمه است. با استفاده از مدیر بیمه می‌توان اقدام به خرید بیمه مسافرتی، بیمه شخص ثالث، بیمه آتش سوزی و… برای خرید اینترنتی و استعلام بیمه موتور از طریق مدیر بیمه اقدام کنید.

 

Source:bimito.com
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]