بیمه شخص ثالث موتور ،انتخاب بهترین بیمه موتور سیکلت، یکی از دغدغه‌های اصلی‌ست که صاحبان موتور معمولاً با آن مواجه هستند. بیمه شخص ثالث موتور ،بنابراین بهتر است پیش از خرید، با مقایسه‌ دقیق و استعلام قیمت معتبرترین شرکت‌های بیمه، از انتخاب بهترین بیمه‌ موتور اطمینان حاصل کرد.بیمه شخص ثالث موتور ، مدیر بیمه  با فراهم آوردن امکان استعلام آنلاین قیمت بیمه  از تمامی در چند لحظه و مقایسه‌ی آن‌ها، شما را در انتخاب بهترین بیمه همراهی می‌کند.

بیمه شخص ثالث موتور ،اخذ بیمه شخص ثالث برای موتور سیکلت نیز مانند خودرو از نظر قانون اجباری‌ست، اما بر خلاف خودرو طبق آمار سال ۹۸ حدود ۸۰٪ از مالکان موتورسیکلت این بیمه را برای موتور خود تهیه نمی‌کنندبیمه شخص ثالث موتور ،. این درحالی‌ست که بیش از ۳۰٪ تصادفات به موتورسواران مربوط می‌شود. بیمه شخص ثالث موتور ،همین موضوع اهمیت تهیه بیمه شخص ثالث برای موتور را دوچندان می‌کند.

اما منظور از شخص ثالث در بیمه چیست؟ بیمه شخص ثالث موتور ،هر فردی غیر از راننده مقصر که در حادثه رانندگی زیان ببیند، شخص ثالث نامیده می‌شود

پوشش‌های بیمه شخص ثالث موتور سیکلت:

بیمه شخص ثالث موتورسیکلت سه مورد کلی را تحت پوشش قرار می‌دهد:

بنابراین بیمه شخص ثالث خسارات مالی وارد شده به شخص ثالث و خسارات جانی وارد شده به هردوطرف حادثه (راننده مقصر و شخص ثالث) را تحت پوشش قرار داده و جبران می‌کند.

حوادث تحت پوشش بیمه شخص موتور سیکلت

مواردی که تحت پوشش بیمه شخص ثالث موتور قرار نمی‌گیرد:

قیمت بیمه شخص ثالث موتور سیکلت و عوامل تأثیرگذار بر آن:

نوع موتور سیکلت که به چهار دسته زیر تقسیم می‌شود:

بطور کلی هرچه تعداد چرخ وسیلندر موتور بیشتر باشد، قیمت بیمه ثالث نیز بالاتر می‌رود.

همچنین تخفیف‌های وسیله نقلیه و راننده نیز در قیمت تأثیرگذار هستند.

سقف تعهدات بیمه شخص ثالث موتور

طبق قوانین سال 1400 و با توجه به نرخ دیه تعهد مالی بیمه شخص ثالث موتورسیکلت به شرح زیر است:

تعهد مالی: حداقل به میزان ۱۶ میلیون تومان و سقف ۳۲۰ میلیون تومان

تعهد جانی فوت ونقص عضو کامل هر نفر: ۶۴۰ میلیون تومان

بیمه حوادث راننده (سرنشین): ۴۸۰ میلیون تومان

قوانین فسخ و انتقال بیمه شخص ثالث موتور

بیمه شخص ثالث موتور ، در صورتی که توسط نیروی انتظامی، (به هر دلیلی) از رده خارج و اوراق اعلام شود بیمه‌نامه فسخ شده و هزینه آن بصورت تعرفه روزشمار از تاریخ صدور بیمه‌ نامه محاسبه می‌شود.

در صورت انتقال مالکیت موتور سیکلت، کافی‌ست به همان‌جایی که بیمه را از آن تهیه کرده‌اید، مراجعه نموده و درخواست انتقال بیمه‌ نامه را بدهید.بیمه شخص ثالث موتور ، همچنین درصورتی که می‌خواهید تخفیف بیمه را برای خود حفظ کنید توجه داشته باشید که بطور کلی با انتقال مالکیت عملاً بیمه شخص ثالث نیز انتقال پیدا می‌کند.

 

source:bimebazar.com
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]