بیمه مسافرتی بیمه ایران

بیمه مسافرتی مسافران عازم به خارج از کشور :

توسعه همکاری های اقتصادی بین کشورهای مختلف به همراه گسترش روز افزون گردشگری در جهان موجب افزایش تعداد مسافران شده است .شاید سفرهای امروزی به اندازه سفرهای گذشته آبستن خطرهای متعدد نباشند اما همچنان سفر علاوه بر هیجان و شگفتی با حادثه و بیماری نیز همراه است .خرید آنلاین بیمه مسافرتی سرمایه پنهان و یار و یاور هر مسافر در طول مدت سفر است . در حال حاضر برای ورود به بسیاری از کشورهای جهان داشتن بیمه مسافرتی الزامی است .

خدمات بیمه مسافرتی :

پرداخت هزينه های جراحی و بستری بيمه شده : 

  پرداخت هزينه فوريت های پزشكی تا سقف 50/000 یورو شامل ويزيت اوليه ، خدمات تصويربرداری و آزمايشگاهی ، هزينه هاي دارويی ، جراحی هاي سرپايی ، فيزيو تراپی ، انتقال مصدومان و بيماران به مراكز پزشكي مربوطه ناشي از حادثه يا بيماری و ساير هزينه هاي درمانی كه بدون سابقه قبلی واقع شوند و هزينه فوريت هاي دندانپزشكی 

تبصره : سقف تعهد بیمه نامه برای هزینه فوریت های دندانپزشکی ( شامل كشيدن ، پر كردن موقت به منظور رفع درد و كاهش التهاب دندان ) 400 یورو با 25 یورو فرانشیز می باشد .

ارايه اطلاعات مورد نياز بيمه شده :

ارايه اطلاعاتي از قبيل نشانی بيمارستان ها ، مراكز جراحي محدود و ديگر مراكز تخصصي جهت بيماران و مصدومان و ارايه توصيه هاي لازم.

بازگرداندن جسد متوفی :

اتخاذ تمهيدات لازم براي انتقال يا بازگرداندن جسد بيمه شده ، در صورت فوت طي مدت اعتبار قرارداد و تقبل هزينه هاي آماده سازی و تهيه تابوت لازم برای انتقال جسد به نزديكترين فرودگاه تا محل دفن در كشور ايران.

تذكر: هزينه هاي مراسم تشييع و تدفين تحت پوشش نمي باشد

بازگرداندن كودكان بی سرپرست:

اخذ تمهيدات لازم به منظور بازگرداندن كودكان همراه زير 15 سال بيمه شده تحت نظارت فردي بزرگسال به كشور ايران در مواقعی كه پس از وقوع حادثه و به موجب خدمات امداد ، انتقال پزشكی يا بازگرداندن جسد ،  بيمه شده قادر به سرپرستی كودك يا كودكان همراه زير پانزده سال خود نباشد.

معاضدت حقوقی:

اگر بيمه شده به موجب مقررات مدنی كشور مقصد و مطابق موارد مندرج در شرايط عمومی پيوست بيمه نامه تحت تعقيب قرار گيرد ، پرداخت هزينه هاي دفاعی تا سقف 1500 يورو.

ديدار اضطراری از مبدا ايران :

تامين مخارج انتقال يكي از اعضاي درجه یک  خانواده ي بيمه شده از كشور ايران ( هزينه ي رفت و برگشت به محل بستري بيمه شده ) در صورتي كه بيمه شده به علت حادثه يا بيماري بيشتر از ده روز در بيمارستان بستری شود. (مطابق موارد مندرج در شرايط عمومي) تا سقف 10 روز متوالي و حداكثر 850 يورو.

جستجو و نجات فرد بیمه شده :

هنگام وقوع حوادث ، مشارکت در پرداخت هزینه جستجو و نجات بیمه شده تا سقف 5000 یورو .

بازگشت اظطراری به کشور به دلیل فوت یکی از اعضای نزدیک خانواده :

 هنگامی که بیمه شده به دلیل فوت ناگهانی یکی از اعضای نزدیک خانواده خود ( تا بستگان درجه دو ) ناچار به توقف سفر شده و چنانچه وی قادر به بازگشت با وسیله شخصی خود یا وسیله ای که برای سفر اجاره شده است نباشد ، بیمه مسافرتی هزینه سفر وی به کشو محل اقامت را پرداخت خواهد نمود .

تحویل و ارسال دارو :

بیمه مسافرتی هزینه های ارسال اظطراری دارو در صورت فقدان آن در محل اقامت بیمه شده را حتی در صورتی که توسط پزشک معالج وی قبل از سفر تجویز شده باشد پرداخت میکند.

ارسال پیام ها و اطلاعات مراجع درمانی در مواقع اظطراری : 

بیمه مسافرتی مسئولیت ارسال پیام های اظطراری بیمه شده را در ارتباط با حوادث مشمول پوشش برعهده خواهد گرفت ، همچنین به تقاضای بیمه شده اطلاعات پایه درباره مراجع درمانی نظیر پزشکان ، متخصصین ، دندانپزشکان یا پیراپزشکان نزدیک محل اقامت و نشانی بیمارستان ها ، مراکز پزشکی ،داروخانه ها و آمبولانس ها را به استثنای مراکز تشخیص پزشکی در اختیار بیمه شده قرار خواهد داد .

یافتن و ارسال بار و ملزومات شخصی :

بیمه مسافرتی راهنمایی های لازم در خصوص نحوه گزارش سرقت یا فقدان بار و ملزومات شخصی را به بیمه شده ارایه نموده و برای یافتن آنها همکاری خواهد نمود . در صورت یافته شدن ملزومات مذکور شرکت حمل کننده انتقال آن را به مقصد مورد نظر بیمه شده یا کشور محل اقامت وی بر عهده خواهد گرفت .

توجه : خدمات این بیمه نامه در طول سفر و جهت هزینه های ناشی از حادثه و بیماری که منشا قبلی نداشته باشد خواهد بود .

مقصد مسافرت : 

دربیمه مسافرتی مسافران بر اساس مقصد مسافرت خود می توانند یکی از گروه های زیر را انتخاب کنند 

1- تمام کشورهای جهان به جز آمریکا ، کانادا ، استرالیا ، ژاپن و چین 

2-تمام کشورهای جهان ( بدون استثناء )

کاهش تعهدات بیمه مسافرتی

در صورت تمایل به خرید بیمه نامه ارزان تر منوط به پذیرش بیمه نامه توسط سفارت کشور مقصد مسافرین محترم میتوانند به جای بیمه نامه اصلی که تا سقف 50/000 یورو پوشش بیمه ای دارد بیمه نامه 30/000 یورو خریداری کنند 

دربیمه مسافرتی هزينه فوريت هاي دندانپزشكی براي هر بيمه شده تا سقف 250 يورو با 25 يورو فرانشیز کاهش می یابد .

حق بیمه

حق بیمه بیمه مسافرتی بر اساس شاخص های زیر تعیین میشود

  • 1-سن مسافر
  • 2-مدت زمان سفر
  • 3-کشور مقصد 
  • 4- سقف بیمه 

بیمه مسافرتی مسافران ورودی به کشور :

بیمه مسافرتی مسافران ورودی به کشور (ایرها ) مجموعه ای از خدمات متنوع بیمه ای را به مسافران ورودی به ایران عرضه می نماید . در بیمه ایرها چنانچه بیمه شده در طول مدت اعتبار بیمه نامه و از لحظه ورود به کشور ایران دچار صدمات بدنی ناشی از حادثه یا بیماری ناگهانی شود از خدمات و مزایای بیمه بهره مند میگردد

منبع: بیمه سرا