خرید بیمه خودرو ،بیمه شخص ثالث ایران

خرید بیمه خودرو ،تا قبل از سال 1314 هیچ شرکت بیمه‌ای که داخلی باشد در ایران وجود نداشت و بازار بیمه کشور در اختیار شرکت‌های خارجی بود تا این که شرکت بیمه ایران در آبان ماه همین سال رسماً تاسیس شد و به این ترتیب عنوان نخستین شرکت بیمه در کشور را از آن خود کرد. خرید بیمه خودرو بیمه ایران تجربه بسیاری در زمینه خدمت‌رسانی در انواع رشته‌های بیمه‌ای دارد همین موضوع باعث شده تا بیمه‌گزاران اطمینان زیادی نسبت به این شرکت داشته باشند.خرید بیمه خودرو در حال حاضر بیشترین سهم بازار ‌ بیمه شخص ثالث متعلق به بیمه ایران است در واقع این شرکت بیشترین تعداد بیمه‌های شخص ثالث را صادر می‌کند که این موضوع هم نشان‌دهنده سابقه خوب این شرکت است و هم اهمیتی که بیمه‌های شخص ثالث دارند. خرید بیمه خودرو بیمه شخص ثالث، بیمه اجباری خودرو است و همه رانندگان موظف به تهیه آن هستند و به ازای هر روزی که در تهیه و تمدید آن تاخیر داشته باشند جریمه می‌شوند. این بیمه خسارت‌های جانی و مالی افراد زیان‌دیده و همچنین خسارت‌های جانی راننده مقصر را جبران می‌کند به همین دلیل می‌گوییم نداشتن این بیمه ممکن است عواقب جبران‌ناپذیری داشته باشد.


بیمه ایران شخص ثالث

خرید بیمه خودرو ،چرا افراد بیمه شخص ثالث ایران را انتخاب می‌کنند؟

خرید بیمه خودرو همه رانندگان وسیله نقلیه مسئول حوادث و اتفاق‌های مربوط به آن هستند به این ترتیب اگر در اثر برخورد خودرو با افراد و خودروهای دیگر خسارت مالی یا جانی به آن‌ها وارد شود راننده مقصر موظف است خسارت‌های ایجادشده را جبران کند. خرید بیمه خودرو ،در برخی موارد خسارت‌های ایجادشده به حدی سنگین است که ممکن است از توان راننده مقصر خارج باشد. بیمه شخص ثالث برای جبران همین خسارت‌ها به وجود آمده است به این ترتیب که با خرید بیمه شخص ثالث، شرکت بیمه متعهد می‌شود در صورت وقوع حادثه، خسارت ایجادشده را به افراد زیان‌دیده پرداخت کند.

خرید بیمه خودرو ،حال چه می‌شود اگر بیمه شخص ثالث نداشته باشیم؟ همان طور که گفتیم داشتن بیمه ثالث برای دارندگان وسیله نقلیه اجباری است و تردد بدون این بیمه جرم محسوب می‌شود. عواقب اصلی نداشتن بیمه شخص ثالث عبارتند از:

حال که به اهمیت داشتن بیمه شخص ثالث پی بردیم در اینجا این سوال پیش می‌آید که چرا باید بیمه شخص ثالث را از بیمه ایران تهیه کنیم؟ دلایل زیادی برای انتخاب بیمه شخص ثالث ایران وجود دارد که ما در اینجا به چند مورد مهم و کلی آن اشاره می‌‌کنیم.

محاسبه بیمه شخص ثالث ایران

خرید بیمه خودرو ،محاسبه بیمه شخص ثالث ایران

حق بیمه پایه هر سال توسط بیمه مرکزی تعیین می‌شود و مبلغ آن هم بر اساس نرخ دیه و تعداد سیلندر خودرو مشخص می‌گردد. اما این مبلغ حق بیمه نهایی بیمه شخص ثالث نبوده و قیمت نهایی این بیمه در نهایت با توجه به عواملی مانند کاربری خودرو، تخفیف عدم خسارت، سقف پوشش‌های بیمه‌نامه و جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث تعیین می‌شود.

خرید بیمه خودرو ،کاربری خودرو: برای این که کاربری خودرو را بررسی کنیم باید ببینیم راننده چه استفاده‌هایی از خودرو می‌کند. برای مثال خودروهای تاکسی، بیشتر در معرض حوادث رانندگی هستند و طبیعی است که حق بیمه شخص ثالث برای این خودروها نسبت به خودروهایی که کاربری عادی دارند بیشتر باشد

خرید بیمه خودرو ،تخفیف عدم خسارت: شرکت‌های بیمه از جمله بیمه ایران برای رانندگانی که دچار سوانح رانندگی نشوند و از بیمه شخص ثالث خود خسارت دریافت نکنند تخفیف عدم خسارت در نظر می‌گیرد. این تخفیف به صورت درصد در بیمه‌نامه قابل مشاهده است.

سقف تعهدات بیمهمنظور از سقف تعهدات بیمه‌نامه همان حداکثر تعهد مالی و جانی بیمه ایران است.

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالثهمان طور که گفتیم با توجه به اجباری بودن خرید بیمه خودرو ، چنانچه بیمه‌گزار بیمه خود را به موقع تمدید نکند جریمه می‌شود و در نتیجه قیمت بیمه افزایش می‌یابد.

مدت اعتبار بیمه‌نامه: در حالت کلی اعتبار بیمه‌ نامه شخص ثالث یک سال است اما در صورتی که بیمه‌گزار تمایل داشته باشد می‌تواند این بیمه را به صورت روزشمار تهیه کند. در حال حاضر بیمه ایران این امکان را فراهم کرده که افراد بیمه شخص ثالث را به صورت کوتاه‌مدت و با اعتبار 3، 6 و 9 ماه از این شرکت خریداری کنند. اما در کل خرید بیمه خودرو به صورت سالانه مقرون‌ به‌ صرفه‌‌تر است؛ زیرا قیمت بیمه‌ نامه شش ماهه از نصف قیمت بیمه‌ نامه یک ساله بیشتر است.

پوشش‌های بیمه شخص ثالث ایران خرید بیمه خودرو ،پوشش‌های بیمه شخص ثالث ایران

خسارات جانی و مالی واردشده به اشخاص زیان‌دیده با بیمه شخص ثالث جبران می‌شود. همچنین خسارت‌های جانی که برای راننده مقصر به وجود می‌آید تحت پوشش این بیمه است. سقف پوشش جانی بیمه شخص ثالث بر اساس نرخ دیه‌ای است که هر سال از سوی قوه قضاییه اعلام می‌شود؛ بنابراین سقف پوشش جانی چیزی نیست که بیمه‌گزار بتواند در آن تغییری ایجاد کند. اما بیمه‌گزار می‌تواند میزان پوشش مالی را به انتخاب خود تعیین کند و در صورت تمایل سقف آن را افزایش دهد.

 

تخفیف‌های بیمه شخص ثالث ایران

خرید بیمه خودرو ،تخفیف‌های بیمه شخص ثالث ایران

یکی از تخفیف‌هایی که شرکت های بیمه برای خرید بیمه خودرو در نظر می‌گیرند تخفیف عدم خسارت است. این تخفیف برای خودروهایی که در مدت اعتبار بیمه‌نامه از شرکت بیمه خسارت دریافت نکرده باشند اعمال می‌شود. نکته‌ای که دانستن آن ممکن است برای بیمه‌گزاران مهم باشد این است که با یک بار تصادف، همه تخفیف‌های بیمه از بین نمی‌رود و میزان تخفیف به صورت پلکانی کاسته می‌شود. نحوه محاسبه تخفیف عدم خسارت خرید بیمه خودرو به شرح زیر است:

سال 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
میزان تخفیف (درصد) 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 65 70

تخفیف دیگری که شرکت های بیمه برای بیمه شخص ثالث در نظر می‌گیرند تخفیف خودرو صفر کیلومتر است. بیمه ایران نیز مانند سایر شرکت‌ها برای خودروهای صفر کیلومتر 5 درصد تخفیف بیمه شخص ثالث اعمال می‌کند.

 دریافت خسارت بیمه شخص ثالث ایران

خرید بیمه خودرو ،روند دریافت خسارت بیمه شخص ثالث ایران

در ابتدا باید بدانیم با توجه به نوع و شرایط تصادف، نحوه دریافت خسارت می‌تواند متفاوت باشد.گاهی برای دریافت خسارت نیاز به ارایه کروکی نیست؛ مثلا در مواردی که حادثه منجر به خسارت جانی نشود، طرفین تصادف در مورد مقصر اختلاف‌نظر نداشته باشند و خسارت مالی کمتر از 11 میلیون تومان باشد. اما در مواردی هم داشتن کروکی برای دریافت خسارت لازم است. حال دو نوع کروکی داریم: کروکی سازشی و غیرسازشی. اگر بعد از وقوع خسارت، مدارک طرفین حادثه کامل باشد، دو طرف تصادف با هم توافق داشته باشند و خسارت ایجادشده مالی باشد آن وقت به کروکی سازشی نیاز است. اما در صورت کامل نبودن مدارک، توافق نداشتن دو طرف حادثه و وقوع آسیب بدنی و … باید از صحنه تصادف کروکی غیرسازشی تهیه شود.

روند دریافت خسارت مالی بیمه شخص ثالث ایران

برای دریافت خسارت مالی لازم است زیان‌دیده به اداره خسارت خرید بیمه خودرو مراجعه کرده و فرم اعلام خسارت را تکمیل کنند. سپس شرکت بیمه مدارک مربوطه را از مراجعه‌کننده تحویل می‌گیرد و اعتبار بیمه‌نامه راننده مقصر را بررسی می‌کند. بعد از این که اعتبار بیمه‌نامه راننده مقصر تایید شد برگه اعلام خسارت مالی شخص ثالث به مراجعه‌کننده داده می‌شود تا وی از مواضع آسیب‌دیده خودرو عکس تهیه کند. سرانجام بعد از این که میزان خسارت برآورد شد کارشناس بیمه برگه اعلام خسارت مالی شخص ثالث را امضا می‌کند. در گام آخر زیان‌دیده حواله خسارت را به بانک می‌برد و مبلغ خسارت را دریافت می‌نماید. موقع دریافت خسارت مالی بیمه شخص ثالث به نکات زیر توجه کنید:

برای این که خسارت ایجادشده بدون کروکی توسط شرکت بیمه پرداخت شود لازم است راننده هر دو خودرو در شعبه پرداخت خسارت حاضر شوند.

برای دریافت خسارت مالی با کروکی سازشی زیان‌دیده می‌تواند به همراه مدارک و ماشین خود به بیمه مراجعه کند و پرونده تشکیل دهد.

درصورتی که خودرو دارای لوازم و قطعات تعویضی باشد، تحویل قطعات داغی به اداره خسارت بیمه‌نامه‌های ثالث لازم است.

روند دریافت خسارت جانی بیمه شخص ثالث ایران

در صورتی که خسارت ایجادشده جانی باشد لازم است راننده مقصر، شخص مصدوم و یا وراث متوفی به اداره خسارت خرید بیمه خودرو بروند و فرم اعلام خسارت را تکمیل کنند. سپس بعد از این که اعتبار بیمه‌نامه راننده مقصر تایید شد اداره خسارت طی نامه‌ای از دادگاه درخواست ارسال مدارک موردنیاز را می‌کند. در گام بعد کارشناس اداره خسارت، مدارک را بررسی می‌نماید. حال اگر شخص آسیب‌دیده مصدوم شده باشد کارشناس بیمه رای صادر شده در دادگاه و گزارش پزشکی قانونی را بررسی می‌کند و میزان خسارت تعیین می‌گردد. اگر حادثه منجر به فوت شده باشد، مبلغ خسارت بر اساس نرخ دیه تعیین و پرداخت می‌شود.

مدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه شخص ثالث ایران

خرید بیمه خودرو ،مدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه شخص ثالث ایران

مدارک لازم برای دریافت خسارت مالی بیمه شخص ثالث ایران

برای دریافت خسارت علاوه بر پر کردن فرم اعلام خسارت لازم است که مدارک زیر را نیز به همراه داشته باشید:

خرید بیمه خودرو ،مدارک لازم برای دریافت خسارت جانی بیمه شخص ثالث ایران

خرید آنلاین بیمه شخص ثالث ایران

خرید بیمه خودرو ،چگونه بیمه شخص ثالث ایران را آنلاین بخرم؟

با توجه به اهمیتی که خرید بیمه خودرو دارند بهتر است تمدید این بیمه را به تعویق نیندازید و بیمه‌ نامه را قبل از روز آخر اعتبار آن تمدید کنید تا مشکلی برایتان ایجاد نشود. اگر می‌خواهید این بیمه را در زمان مناسبی تمدید کنید باید بدانید بهترین زمان برای تمدید خرید بیمه خودرو یک هفته قبل از تاریخ سررسید بیمه‌نامه است. اما چگونه می‌توانیم خرید بیمه خودرو را مطابق نیاز خود تهیه کنیم؟ در گذشته خرید بیمه خودرو ایران تنها از طریق مراجعه به نمایندگی‌های این شرکت ممکن بود اما در حال حاضر می‌توانید در هر ساعت از شبانه‌روز و در هر مکانی که هستید بیمه شخص ثالث ایران را به صورت آنلاین تهیه کنید. برای خرید اینترنتی بیمه شخص ثالث کافی است به سایت مدیر بیمه وارد شوید و اطلاعات اتومبیل خود از جمله نوع، برند و سال ساخت خودرو را وارد کنید. سپس در ادامه از شما خواسته می‌شود نام شرکت بیمه قبلی و تاریخ شروع و اتمام بیمه‌نامه‌ای که قصد تمدید آن را دارید تکمیل کنید. در نهایت با وارد نمودن درصد تخفیف بیمه شخص ثالث و حوادث راننده که روی بیمه‌نامه شما درج شده، وارد صفحه استعلام قیمت بیمه می‌شوید. بیمه ایران پوشش مالی بیمه ثالث را تا سقف 220 میلیون تومان ارایه می‌دهد. بنابراین در این قسمت می‌توانید سطح تعهد مالی بیمه‌نامه را افزایش دهید و در نهایت قیمت بیمه شخص ثالث ایران و سایر شرکت‌های بیمه را با هم مقایسه کنید و در خصوص خرید خود تصمیم بگیرید. با خرید بیمه شخص ثالث از مدیر بیمه تا ساعت 21 در روزهای عادی و تا ساعت 19 در روزهای پنجشنبه و تعطیل، بیمه‌نامه شما همان روز صادر می‌شود.

 

source:bimito.com
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]