کلوزهای بیمه مسئولیت حرفه ای مهندسین ناظر برای حوادث وسایل نقلیه موتوری زمینی در محیط کارگاه :

 کلوزهای بیمه مسئولیت حرفه ای مهندسین ناظر بیمه ایران : با انتخاب این پوشش ، اگر در محیط کارگاه از وسایل نقلیه موتوری آسیبی به کارکنان وارد شود خسارت قابل جبران می باشد . مسئولیت بیمه گذار جهت حوادث حین ایاب و ذهاب کارکنان از منزل به کارگاه و برعکس : اگر خسارتی ناشی از استفاده از وسایل نقلیه ای که مشخصات آن از قبل به شرکت بیمه “ایران” اعلام شده است برای کارکنان رخ دهد،با داشتن این کلوز (پوشش) خسارت قابل جبران است .

 کلوزهای بیمه مسئولیت حرفه ای مهندسین ناظر : ما به التفاوت افزایش دیات برای سالهای آتی ،مبلغ دیه در بیمه نامه منطبق بر نرخ دیه در همان سال صدور بیمه نامه می باشد حال اگر در طول مدت بیمه نامه مبلغ دیه و حق بیمه مهندس تاظر افزایش یابد و یا در زمان وقوع خسارت تا زمان تعیین میزان دیه توسط دادگاه ، دیه پرداختی به مبلغ بالاتری محاسبه گردد ، شرکت بیمه بدون داشتن این پوشش ، فقط خسارات وارده تا سقف دیه مندرج در بیمه نامه را پرداخت می کند .

کلوزهای بیمه مسئولیت حرفه ای مهندسین ناظر : جبران صدمات جسمانی وارده به کارکنان بیمه گذار در ماموریت خارج از کارگاه از زمان اعلام اسامی افراد به بیمه گر مشمول تعهدات بیمه گر می باشد .

کلوزهای بیمه مسئولیت حرفه ای مهندسین ناظر : مسئولیت بیمه گذار برای حوادث غیرمرتبط با فعالیت اصلی بیمه شده : با انتخاب این کلوز در بیمه مسئولیت مهندسین ناظر و ساختمانی درصورتی که حادثه ای خارج از موضوع فعالیت شغلی برای کارکنان رخ دهد ، خسارت ایجاد شده قابل جبران خواهد بود . حوادثی ناشی از فعالیت غیر مرتبط با موضوع کار عنوان شده در بیمه نامه صورت پذیرد خارج از تعهدات بیمه نامه است مگر با خرید این کلوز که معمولا توصیه می گردد حتما در هر بیمه نامه ای اخذ گردد تا دامنه پوشش های بیمه نامه گسترده تر گردد. از یک کارخانه بزرگ خودروسازی و پتروشیمی تا یک اغذیه فروشی کوچک و یا کارگاه تولیدی نه چندان بزرگ، جملگی در این طبقه از مشاغل قراردارند. وجود بیمه مسئولیت مدنی مهندس ناظر کارگاهی که کارفرما در مواجهه با مشکلات به وجود آماده در کارگاه های ساختمانی کمک به سزایی کرده.در این مقاله در پی یافتن این سوال هستیم که کارفرمایان کارگاه های ساختمانی چه میزان به انجام بیمه مسولیت گارگاهی پایبند بوده و در صورتی که این عمل صورت نگیرد چه در انتظار کارفرمایان می باشد.

کلوزهای بیمه مسئولیت حرفه ای مهندسین ناظر : بیمه مسئولیت مهندسین ناظر و مسئولیت ساختمانی با نام های دیگری از جمله بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارگران ، بیمه مسئولیت ساختمانی ، بیمه ساختمانی ، بیمه مسئولیت ابنیه و بیمه حوادث ساختمانی نیز شناخته می شود. اما در بیمه حوادث میزان دیات پرداختی بر اساس سرمایه منظور شده در بیمه نامه پرداخت میشود و دارای سقف معینی میباشند. هم­چنین بین سطح بالای تفکر و مسئولیت­پذیری نیز رابطه­ی مثبت برقرار بوده است به این صورت که شخصی که دارای سطح بالایی از مسئولیت­پذیری باشد­، مسئولیت­پذیری بیشتری را نیز خواهد داشت. رعایت تمامی موارد پیشنهاد شده در مورد هر یک از ریسکها باعث می گردد که شرکت در برابر انواع ریسکهایی که موجب تهدید سازمان می گردد دارای مصونیت گردد و در نهایت ثبات رقابتی بیشتری خواهد داشت. مثال:بر اساس ماده 11 شرایط عمومی بیمه مسئولیت حرفه ای پزشکان مصوب شورای عالی بیمه چنانچه فوت یا نقص عضو و یا صدمه روانی وارد شده به بیمار در زمانی اتفاق افتاده باشد که پزشک در آن زمان دارای بیمه مسئولیت حرفه ای پزشکان بوده باشد تا چهار سال پس از تاریخ پایان بیمه نامه میتوان اعلام خسارت کرد و از شرکت بیمه خسارت دریافت کرد . مورد مهمی که باید به آن توجه داشت ، اضافه شدن مبلغ دیه در ابتدای هر سال می باشد ، بنابراین در این مواقع بایستی با مراجعه به واحد صدور شرکت بیمه ما و ارائه درخواستی مبنی بر صدور الحاقیه افزایش دیه بر مبنای سال جدید ، و پرداخت حق بیمه ای متناسب با مدت باقی مانده از بیمه نامه و میزان افزایش دیه اعلام شده از بروز مشکلات احتمالی در آینده جلوگیری نمود .

کلوزهای بیمه مسئولیت مهندسی ناظر :پرداخت خسارت بدون رای دادگاه: با انتخاب این کلوز در بیمه نامه ، دیگر برای گرفتن خسارت از محل بیمه نامه ، ارائه رای دادگاه مبنی بر مقصر بودن و درصد تقصیر کارفرما الزامی نیست . به نظر میرسد بنای عقلا مبنی بر حجیت قرعه مورد امضای شارع قرارگرفته است و قرعه یک طریق عقلایی جهت رفع نزاع در مواردی است که دلیل مرجح موجود نیست.

کلوزهای بیمه مسئولیت مهندس ناظر : اهمال غیر عمدی کارکنان بیمه گذار : در صورتی که کارکنان بیمه گذار در حین انجام کار و فعالیت به صورت غیر عمد باعث آسیب رساندن به یکدیگر شوند با داشتن این پوشش ، خسارت قابل پرداخت است . همانطور که گفته شد بیمه مهندسین و حوادث ساختمانی می تواند به دو صورت با نام یا بی نام صادر گردد در صورتی که کارفرما کارگران را به صورت با نام بیمه کند می بایست یک لیست شامل نام و کد ملی کارگران خود به شرکت بیمه ارائه نماید اما در بیمه نامه های بی نام ، بیمه مسئولیت به درخواست کارفرما جهت محل ساخت و ساز صادر می گردد و الزامی به ارائه لیست اسامی کارکنان نمی باشد . همسویی بازاریان در رویدادهای مربوط به ملی شدن صنعت نفت، اثرگذاریِ نقش سیاسی بازار را نشان میدهد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]