خرید آنلاین بیمه شخص ثالث بیمه ایران

در میان انواع طرحهای خرید آنلاین بیمه  که از جانب شرکتهای مختلف ارائه می شوند، خرید آنلاین بیمه شخص ثالث بیمه ایران  همچنان پرمخاطب ترین نوع بیمه است. در مجموع میتوان گفت که خرید اینترنتی انواع بیمه از جمله بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه ، تجربه خریدی ساده، مطمئن و آگاهانه را برای شما به همراه خواهد داشت. در انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث باید به قانون خودروهای مشابه دقت داشت. برای مثال اگر بیمه نامه ماشین فرد یک سال تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث داشته باشد و به دلیل دیرکرد در تمدید بیمه نامه مشمول جریمه شود، باید جریمه دیرکرد را بدون احتساب تخفیف و به صورت کامل بپردازد اما در حق بیمه اصلی 5% تخفیف خواهد داشت و تعداد سال تخفیف عدم خسارت بیمه ثالث خودرو نیز از بین نمیرود. حداکثر میزان جریمه دیرکرد برای یک خودرو، معادل مبلغ جریمه دیرکرد 365 روز است؛ یعنی اگر خودرویی چند سال هم بیمه نامه نداشته باشد فقط جریمه دیرکرد یکسال به حق بیمه او اضافه خواهد شد. در مرحله بعد میتوانید نرخ و شرایط بیمه شخص ثالث خودروی خود را در برترین شرکتهای بیمه کشور مشاهده و با هم مقایسه کنید و بر اساس نیازها و اولویتهای خود یکی از بیمه ها را انتخاب کنید.

درصورتی که در تمدید بیمه شخص ثالث خودرو مدیر بیمه وقفه ای بیفتد به صورت روزشمار مبلغی به حق بیمه ماشین اضافه خواهد شد که برای خودروهای مختلف متفاوت است. گفتیم که قیمت بیمه شخص ثالث در شرکتهای مختلف بیمه تفاوت چندانی ندارد اما قیمت این بیمه نباید تنها معیار شما برای خرید بیمه ثالث باشد و اگر به دنبال بهترین بیمه شخص ثالث هستید باید به عوامل بسیاری در انتخاب آن توجه کنید. در روش حضوری استعلام قیمت بیمه شخص ثالث، باید ساعتها زمان صرف کنید تا بتوانید نرخ و اطلاعات بیمه شخص ثالث را در شرکتهای مختلف بیمه جمع آوری کنید. باقیمانده را میتوان طی دو قسط و به صورت چک صیاد در فاصلههای زمانی یک و دو ماه از زمان خرید بیمه به حساب شرکت بیمه واریز کرد. بیمهنامه شما در کمترین زمان ممکن صادر شده و به صورت رایگان به آدرس مورد نظرتان ارسال خواهد شد. هر ساله قوه قضائیه میزان مشخصی را به عنوان حق دیه کامل در ماه حرام اعلام میکند. میزان دیه کامل در ماه حرام و ماه غیر حرام نیز هر ساله توسط قوه قضائیه اعلام میگردد که بر همین اساس در سال 98 دیه کامل در ماه حرام 360 میلیون تومان و در ماه غیر حرام 270 میلیون تومان تعیین شده است.

در قانون جدید تخفیف بیمه شخص ثالث مدیر بیمه این تخفیفات به جای ۸ سال، در ۱۵ سال اعمال میشود. یکی از مزایای اصلی خرید آنلاین بیمه از سامانه بیمیتو از میان برداشتن تمامی محدودیتهای زمانی و مکانی است؛ به این صورت که در هر ساعتی از شبانهروز و در هر جای ایران امکان خرید و تمدید بیمه شخص ثالث وجود دارد. در صورتی که طبق گزارش کارشناس تصادفات راهنمایی و رانندگی و یا پلیس راه، حادثه به علت تخلف راننده مقصر باشد، بیمه گر جایز است بخشی از خسارت را از راننده متخلف دریافت کند. در پوشش بیمه شخص ثالث، شخص اول مالک وسیله نقلیه یا بیمه گزار، شخص ثانی شرکت بیمه یا بیمهگر و شخص ثالث فرد زیاندیده غیر از راننده مقصر در حادثه هستند. در قانون قبلی بیمه ثالث با اولین خسارت و کنده شدن کوپن بیمهنامه، تمام تخفیف سالهای قبلی از بین میرفت؛ اما در قانون جدید بیمه شخص ثالث شرایط تغییر کرده و کاهش تخفیفات به صورت پلکانی است. طبق تبصره 2 ماده 6 آییننامه جدید تخفیف عدم خسارت، در صورت خسارت تمام تخفیفات بیمه گذار به یکباره از بین نمیرود.

همچنین مشاوران مدیر بیمه در تمام مراحل خرید، شما را برای انتخاب بهترین بیمه ماشین راهنمایی خواهند کرد. در سالهای گذشته بیمهگزارانی که سررسید بیمهنامهشان ابتدای سال شمسی نبود، موظف بودند با اعلام نرخ جدید و فرمول محاسبه بیمه شخص ثالث از جانب بیمه مرکزی، مابه تفاوت حق بیمه را بپردازند تا بتوانند حداقل میزان پوشش مالی را برای بیمه نامه خود تهیه کنند. با این تفاوت که بیمه حوادث راننده تنها خسارتهای جانی را پوشش میدهد و در برابر خسارات مالی مسئولیتی ندارد. به این نکته توجه داشته باشید که بیمه شخص ثالث قسطی با بیمه شخص ثالثی که به صورت نقدی خریداری میشود، از نظر شرایط، اعتبار بیمه نامه، کیفیت ارائه خدمات و نحوه پرداخت خسارت تفاوتی ندارد و تنها تفاوت آن در نحوه پرداخت حق بیمه است. حداکثر پوشش مالی بیمه نامه ثالث در بسیاری از شرکتهای بیمه مبلغ 30 میلیون تومان است. البته بعضی از شرکتهای بیمه پوششهای مالی بالاتری نیز ارائه میدهند.

source:modirebimeh

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]