برخلاف بیمه ثالث که بیمه‌ای اجباری است، خرید آنلاین بیمه بدنه و بیمه بدنه اصفهان یا مثلا بیمه عمر اختیاری می‌باشد. اما اختیاری بودن خرید آنلاین بیمه بدنه و بیمه ماشین اصفهان به معنای عدم نیاز رانندگان به این بیمه‌نامه نیست. بخصوص زمانی که در یک حادثه‌ی رانندگی، بیمه شخص ثالث تنها خسارت مالی شخص زیان‌دیده را پرداخت می‌کند. اگر شما راننده‌ی مقصر حادثه بوده و بیمه بدنه اصفهان نداشته باشید، خسارت وارد شده به وسیله‌ی نقلیه‌تان را باید خودتان بپردازید. با توجه به این که تعداد شرکت‌هایی که بیمه بدنه ارائه می‌کنند زیاد است انتخاب بهترین بیمه بدنه اصفهان کاری دشوار خواهد بود. بخصوص اگر قیمت آن برای شما اهمیت داشته باشد.

 

تخفیف بیمه بدنه خودرو صفر بیمه ایران

 

فرمول محاسبه بیمه بدنه اصفهان – قیمت بیمه بدنه اصفهان

بهترین بیمه بدنه مدیر بیمه ،برخلاف بیمه ثالث که نرخ ثابتی دارد و شرکت‌ بیمه نمی‌توانند بیش از 2.5 درصد تخفیف بر حق‌بیمه اعمال کنند، آن‌ها می‌توانند برای بیمه بدنه تخفیفات بیشتری درنظر بگیرند. به طور کلی عواملی مثل نوع خودرو، مدل، سال ساخت، پوشش‌های اضافی، تخفیف عدم خسارت و تخفیفات ویژه‌ی دیگر حق‌بیمه را تعیین می‌کند.


بهترین بیمه بدنه اصفهان  خودرو کدام است

 

بیمه بدنه اصفهان

همچنین قیمت  بیمه بدنه اصفهان  بر اساس کاربری خودرو متفاوت است. خودروهای شخصی، عمومی، وسایل نقلیه‌ی بارکش و … نرخ متفاوتی در مقایسه با یکدیگر دارند.

بهترین بیمه بدنه خودرو ، در نتیجه با توجه به این که فاکتورهای مختلفی در محاسبه‌ی حق بیمه موثر است، بررسی فرمول محاسبه‌ی آن کاری پیچیده و تخصصی می‌باشد. برای محاسبه دقیق حق‌بیمه و استعلام قیمت بیمه بدنه به سایت مدیر بیمه مراجعه کنید.


تخفیف بیمه بدنه اصفهان  خودروی صفر

بهترین بیمه بدنه خودرو ، تخفیف بیمه بدنه اصفهان  برای خودروهای صفر بین 20 تا 30 درصد اعمال می‌شود.

بیمه بدنه چیست؟ هر شرکت ملاک متفاوتی برای تعیین خودروی صفر دارد. مقدار کارکرد خودرو، زمانی که از پلاک کردن یا تولید آن گذشته،  میزان زمانی که از شماره گذاری خودرو گذشته و سایر عواملی که در هر شرکتی ممکن است متفاوت باشد، فاکتورهایی است که در تعریف خودروی صفر موثر است.

به طور مثال خودرویی که بیش از سه ماه از زمان پلاک کردن آن گذشته و یا تولید آن به بیش از یکسال گذشته بر میگردد،  نمی‌تواند از این تخفیف بیمه استفاده کند. حتی اگر میزان کارکرد آن به اندازه‌ی یک خودروی صفر باشد.

برای خرید ارزان ترین  بیمه بدنه اصفهان باید به فاکتورهایی که هر شرکت در تعیین خودروی صفر درنظر می‌گیرد توجه کرد. هرچه تعداد این فاکتورها کمتر باشد تخفیف بیشتری بر حق‌بیمه اعمال خواهد شد.


بهترین بیمه بدنه اصفهان

میزان فروش شرکت‌ها، توانگری مالی آن‌ها، پوشش‌های ارائه شده، تخفیفات ویژه و درصد فرانشیز کسر شده در خسارت قابل پرداخت، از عواملی است که در تعیین بهترین بیمه بدنه اصفهان تاثیر دارد. البته باید توجه داشت ارزان‌ترین بیمه بدنه همیشه بهترین بیمه نیست.


بهترین بیمه بدنه اصفهان از لحاظ فروش بیمه‌ نامه

بهترین بیمه بدنه خودرو ،تعداد بیمه‌نامه‌هایی که هر شرکت در طول یکسال فروخته و سهم آن از بازار بیمه می‌تواند معیار خوبی برای سنجش موفقیت شرکت و محبوبیت آن در میان مردم باشد. بر اساس سالنامه‌ی آماری منتشر شده توسط  بیمه مرکزی، سهم شرکت‌ها از فروش بیمه بدنه اصفهان در سال 96 به شرح زیر است:

نام شرکتسهم از بازارنرخ رشد
بیمه ایران43.39%14.99%
بیمه آسیا14.99%12.53%
بیمه پارسیان7.79%31.61%
بیمه البرز6.33%8.49%
بیمه دانا5.19%16.61%
بیمه معلم4.21%4/46
بیمه پاسارگاد2.39%15.76%
بیمه سامان0.66%19.72%

بیمه ایران بیشترین فروش بیمه‌نامه را به خود اختصاص داده است. بیمه معلم، پاسارگاد و سامان علی‌رغم فروش پایین، رشد بالایی را در بیمه بدنه اصفهان تجربه کرده‌اند.


بهترین بیمه بدنه اصفهان  از لحاظ کسر فرانشیز

بهترین بیمه بدنه خودرو ،شرکت‌ها برای پوشش‌های اصلی  بیمه بدنه اصفهان  مبلغی به عنوان فرانشیز از خسارت قابل پرداخت کسر می‌کنند. علاوه بر این برای بعضی از پوشش‌های اضافی هم درصدی به عنوان فرانشیز درنظر گرفته می‌شود. باید توجه داشت برای انتخاب ارزان‌ترین بیمه بدنه، فرانشیزی که هر شرکت تعیین می‌کند،  مدنظر قرار گیرد.

به طور مثال بیمه آسیا برای پوشش سرقت فرانشیز 20% درنظر می‌گیرد. یا فرانشیز پوشش بلایای طبیعی در بیمه سامان 10% است در حالی که همین پوشش در بیمه پارسیان فرانشیز 30 درصدی دارد.


بهترین بیمه بدنه اصفهان از لحاظ سهولت در صدور بیمه‌نامه

بهترین بیمه بدنه خودرو ،سال تولید خودرو در تعیین ‌حق‌بیمه موثر است. همچنین بعضی شرکت‌ها خودروهایی که از تولیدشان چندین سال گذشته باشد را بیمه نمی‌کنند و برای صدور بیمه بدنه محدودیت درنظر می‌گیرند.

به طور مثال بیمه ایران بر حق‌بیمه‌ی خودروهایی که 10 سال از تولیدشان گذشته باشد، نرخ بالاتری اعمال می‌کند یا بیمه پاسارگاد خودروهای بالای 20 سال را بیمه نمی‌کند.

ارزان ترین  بیمه بدنه اصفهان

بهترین بیمه بدنه اصفهان از لحاظ پرداخت خسارت

بهترین بیمه بدنه خودرو ،هر چه تعداد مراکز پرداخت خسارت و پراکندگی آن در سطح شهر بیشتر باشد، افراد امکان دسترسی بهتری برای دریافت خسارت خواهند داشت. همچنین مراکز پرداخت خسارت سیار توسط بعضی از شرکت‌ها ایجاد شده تا امکان رسیدگی سریع‌تر به خسارات بیمه‌گذاران فراهم شود.

بیمه ایران، البرز، پاسارگاد و ملت شرکت‌هایی هستند که مراکز پرداخت خسارت سیار دارند.

در جدول زیر تعداد مراکز پرداخت خسارت شرکت‌های مختلف با یکدیگر مقایسه شده است.

نام شرکتتعداد مراکز
بیمه ایران185
بیمه آسیا72
بیمه پارسیان62
بیمه پاسارگاد62
بیمه دانا55
بیمه البرز42
بیمه سامان27
بیمه ملت6

بهترین بیمه بدنه خودرو ،از لحاظ ارائه‌ی بیشترین پوشش و دریافت کم‌ترین حق‌بیمه

خسارت هایی که در اثر برخورد خودرو با وسیله نقلیه یا جسم دیگر، چپ کردن یا سقوط آن، آتش سوزی، صاعقه، انفجار و سرقت کلی ایجاد می‌شوند تحت پوشش بیمه بدنه قرار می‌گیرند. اما برای استفاده از پوشش‌های اضافی دیگر مثل پوشش سرقت در جای قطعات، ایاب و ذهاب، شکست شیشه، نوسانات قیمت، بلایای طبیعی و… باید حق‌بیمه‌ی بیشتری پرداخت کنید.

بعضی از پوشش‌ها تنها توسط شرکت‌های خاصی ارائه می‌شوند. مثلا پوشش کشیدن میخ که بیمه ایران آن را ارائه می‌کند یا پوشش حذف فرانشیز که مخصوص بیمه سامان و پاسارگاد است. اگر به دنبال کامل‌ترین بیمه بدنه هستید شرکتی را انتخاب کنید که بیشترین پوشش را ارئه می‌کند.

از طرفی اگر پرداخت هزینه‌ی کم‌تر و خرید ارزان‌ترین بیمه بدنه اصفهان برای شما اهمیت دارد و در عین حال می‌خواهید از پوشش‌های اضافی آن بهره‌مند شوید شرکتی را انتخاب کنید که به ازای افزایش پوشش‌های اضافی مبلغ کم‌تری را به حق‌بیمه‌ی شما اضافه کند.


بهترین بیمه بدنه اصفهان از لحاظ تخفیفات ویژه

قیمت  بیمه بدنه اصفهان به تخفیفاتی که شرکت‌های بیمه به صورت جداگانه اعمال می‌کنند هم، بستگی دارد. یکی از مهم‌ترین تخفیفات، تخفیف عدم خسارت است. علاوه بر آن هر شرکت می‌تواند شرایط ویژه‌ای برای ارائه‌ی تخفیف بیمه بدنه درنظر بگیرد.

به طور مثال شرکت‌ها به مالکان خودروهای صفر تخفیف 20 تا 30 درصدی می‌دهند. بعضی شرکت‌ها این امکان را در اختیار بیمه‌گذاران قرار می‌دهند که اگر بیمه ثالث یا عمر خود را از همان شرکت خریده باشند، بتوانند برای بیمه بدنه از تخفیفات ویژه بهره‌مند شوند. همچنین برخی شرکت‌ها به افرادی که پوشش‌های زیادی برای بیمه بدنه خود خریداری کنند ، تخفیفات قابل توجهی ارائه می‌دهند.

برای خرید ارزان‌ترین بیمه بدنه اصفهان به تخفیفات ویژه‌ی هر شرکت توجه کنید. شرایط هر بیمه و تخفیفات ویژه‌ای که هر یک اعمال می‌کنند به طور کامل در همین مطلب مورد بررسی قرار گرفته است.


بهترین  بیمه بدنه اصفهان

استعلام  بیمه بدنه بیمه ایران

برای مشاهده‌ی استعلام بیمه شخص ثالث و بدنه و شرایط و تخفیفات ویژه‌ی بیمه بدنه اصفهان ایران، ویژگی‌های آن به طور کامل در این قسمت توضیح داده شده است.

 • تخفیف عدم خسارت
 • تخفیف توافقی با بیمه گذار
 • تخفیف خودروهای صفر کیلومتر
 • تخفیف گروهی
 • تخفیف ویژه ایثارگران (جانبازان، آزادگان و اعضای خانواده شهدا)
 • تخفیف ویژه اعضاء هیات علمی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور
 • تخفیف ویژه به خودروهای با کیفیت
 • تخفیف پرداخت حق‌بیمه به صورت نقدی 10%

به منظور استعلام بیمه بدنه اصفهان ایران و محاسبه دقیق حق‌بیمه آن به سایت مدیر بیمه مراجعه کنید.


ارزان‌ترین  بیمه بدنه اصفهان

به طور کلی برای کاهش حق‌  بیمه‌ بدنه اصفهان می‌توانید کم‌‌ترین پوشش اضافی را انتخاب کنید. همچنین از شرکت‌هایی بیمه بخرید که بیشترین تخفیفات ویژه را برای بیمه‌گذاران درنظر می‌گیرند. علاوه بر آن هر چه سال‌های عدم خسارت خودروی شما بیشتر باشد تخفیف بیشتری به شما تعلق خواهد گرفت.


2-بیمه بدنه اصفهان  چیست

بیمه بدنه اصفهان برخلاف بیمه شخص ثالث اختیاری است و یکی از انواع بیمه‌ای است که به یک ‌وسیله‌نقلیه تعلق می‌گیرد.

شخص بیمه‌گذار می‌تواند با پرداخت مبلغ مشخصی به عنوان حق‌بیمه به شرکت بیمه، وسیله‌نقلیه خود را در برابر خطراتی که ممکن است برای خودرو به وجود بیاید، بیمه کند.

پوشش‌های  بیمه بدنه اصفهان 

به طورکلی خطرات تحت پوشش بیمه بدنه اصفهان به دو دسته خطرات اصلی و فرعی تقسیم می‌شوند.

خطرات اصلی مانند سرقت کلی، خساراتی که حین نجات و انتقال خودرو به آن وارد می‌شود، رخ دادن حادثه برای اتومبیل، خساراتی که با رخ دادن حوادث آتش‌سوزی، انفجار، صاعقه به وسیله‌‌نقلیه بیمه‌شده و یا وسایل یدکی همراه آن وارد می‌شود و خسارت‌های وارده به لاستیک و چرخ‌های موضوع بیمه‌شده، می‌باشد.

بیمه‌گذاران میتوانند با پرداخت حق‌بیمه‌ی بیشتری به شرکت‌بیمه، از پوشش‌های اضافی (خطرات فرعی) زیر بهره‌مند شوند.

 • جبران خسار‌ت‌ وسیله‌نقلیه در برابر حوادث طبیعی مانند سیل، زلزله و فوران آتش‌فشان
 • سرقت لوازم و قطعات خودرو
 • پاشش رنگ و اسید بر روی خودرو
 • شکست شیشه
 • پرداخت هزینه ایاب‌وذهاب
 • نوسانات بازار
 • خسارات وارد شده بر بدنه خودرو بر اثر کشیده شدن میخ و یا اشیای نوک‌تیز
 • خسارت‌های ناشی از کاهش ارزش خودرو
 • هزینه توقف خودرو در زمان بروز حادثه
 • پوشش حذف استهلاک
 • پوشش حذف فرانشیز
 • خسارت‌های وارد شده به خودرو خارج از مرز‌های کشور
 • خسارت‌های وارد شده بر بدنه خودرو بر اثر آزمایش سرعت و حمل مواد منفجره.

نحوه‌ محاسبه  بیمه بدنه اصفهان

در نحوه محاسبه بیمه بدنه، حق  ‌بیمه بدنه اصفهان برخلاف بیمه شخص ثالث مقدار و نرخ پایه مشخصی ندارد و براساس انتخاب پوشش‌های مختلف توسط شخص بیمه‌گذار و تخفیف‌های متفاوتی که شرکت‌های بیمه بر آن اعمال می‌کنند، متغیر می‌باشد. به همین دلیل مقایسه قیمت بیمه‌ بدنه اصفهان  در شرکت‌های مختلف بیمه، نکته بسیار مهمی قبل از خرید این بیمه است.


نرخ  بیمه بدنه اصفهان سال 1400

نرخ پایه بیمه بدنه خودرو اصفهان ، براساس ارزش خودرو ارائه می‌شود. به این معنی که هر چه ارزش خودروی شما بیشتر باشد، قیمت بیمه بدنه آن نیز بیشتر خواهدشد.

نرخ دهی بیمه ایران براساس ارزش خودرو، مدل خودرو، سال ساخت خودرو، پوشش‌های اضافی و تخفیفاتی که توسط شرکت‌های مختلف بر آن قابل اعمال است، محاسبه می‌شود.


لزوم خرید الحاقیه  بیمه بدنه اصفهان

طبق توصیه معاون فنی بیمه‌مرکزی، با توجه به نوسانات نرخ ارز، قیمت خودروهای وارداتی بین 50 تا 100 درصد افزایش یافته است.

طبق ماده 10 قانون بیمه در صورتی که مالی به کمتر از قیمت واقعی خود بیمه شده باشد، بیمه گر در زمان بروز خسارت متناسب با مبلغ بیمه‌نامه مسئول پرداخت خسارت خواهدبود. برای مثال اگر شخصی خودرو خود را به ارزش 70 میلیون تومان بیمه بدنه کرده و ارزش فعلی آن به 140 میلیون تومان رسیده باشد، در صورت بروز حادثه و در زمان پرداخت خسارت شرکت بیمه به تناسب ارزش قبلی خودرو خسارت را پرداخت خواهدکرد، به همین دلیل بیمه مرکزی اعلام کرده‌است تا آن دسته از بیمه‌گذارانی که ارزش خودروی آن‌ها افزایش پیدا کرده‌است، نسبت به صدور الحاقیه اقدام کنند و سرمایه بیمه خود را به حد واقعی برسانند.


تخفیف‌های  بیمه بدنه اصفهان

میزان حق‌بیمه نهایی و قابل پرداخت پس از کسر تخفیف‌های مشترک بین شرکت‌های بیمه (تخفیف‌های اصلی) و تخفیف‌های مختص هر شرکت (تخفیف‌های فرعی) از حق‌بیمه کل بدست خواهدآمد.

تخفیف‌های اصلی شامل:

 • تخفیف 20 تا 30 درصدی متعلق به خودروهای صفر کیلومتر
 •  تخفیف 10 درصدی مخصوص خرید نقدی در تمام شرکت‌های بیمه
 • تخفیف عدم‌خسارت بیمه بدنه

در بیمه بدنه نیز مانند بیمه شخص ثالث، تخفیف عدم‌خسارت برای خودروهایی که از شرکت بیمه خسارت دریافت نکرده باشند، محاسبه می‌شود.

تعدادسال‌های عدم خسارت

درصد تخفیف

یک سال عدم‌خسارت

25%

دو سال عدم‌خسارت

35%

سه سال عدم‌خسارت

45%

چهارسال و بیشتر عدم‌خسارت

60%

تخفیف‌های فرعی شامل:

هرشرکت بیمه تخفیفات فرعی مختص به خود را در این رشته دارد، در این جا به ذکر چند نمونه خواهیم پرداخت.

 • تخفیف ارزش خودرو مختص خودروهای گران‌قیمت
 • تخفیف‌های گروهی
 • تخفیف مناسبت‌های خاص
 • تخفیف مخصوص دارندگان بیمه‌عمر و حساب بلندمدت سامان و پاسارگاد
 • دارندگان بیمه شخص ثالث که از همان شرکت، بیمه بدنه نیز تهیه کنند.
 • و …

بیمه بدنه اصفهان ایران

محاسبه بیمه بدنه اصفهان ایران 

طبق اعلام سالنامه آماری سال 96 بیمه مرکزی، شرکت بیمه ایران با تولید  0/7،299 میلیارد ریال حق بیمه در این رشته، اولین رتبه در بین تمامی شرکت‌های بیمه را داراست.


محاسبه آنلاین بیمه بدنه اصفهان ایران

خطرات تحت پوشش  بیمه بدنه اصفهان ایران

بیمه بدنه اصفهان ایران علاوه بر خطر‌های اصلی، خطر‌های فرعی مانند:

 • سرقت لوازم و قطعات وسایل نقلیه
 • شکست شیشه
 • نوسانات قیمت
 • بلایای طبیعی
 • پاشیده شدن اسید
 • ایاب و ذهاب
 • میخ کشی

را ارائه می‌دهد.


تخفیف‌های بیمه بدنه اصفهان ایران

 • تخفیف عدم‌خسارت در بیمه بدنه اصفهان
 • تخفیف پرداخت نقدی حق‌بیمه بدنه
 • تخفیف‌های مناسبتی
 • تخفیف‌های گروهی
 • تخفیف بیمه بدنه خودرو صفر اصفهان بیمه ایران

بهترین بیمه بدنه خودرو اصفهان

انتخاب بهترین بیمه بدنه اصفهان به شرایطی مانند در برگرفتن بیشترین پوشش‌های بیمه‌ای، سهولت در صدور و تمدید بیمه، میزان فرانشیز، نحوه پرداخت خسارت، تخفیف‌های ارائه شده و… می‌تواند بستگی داشته باشد.

اگر به دنبال بهترین بیمه بدنه از نظر پوشش‌های بیمه‌ای (که طبیعتا مقدار حق بیمه افزایش خواهدیافت) هستید باید شرکت بیمه‌ای را انتخاب کنید که بیشترین میزان پوشش را به شما ارائه دهد.و اگر به دنبال بیمه بدنه‌ای با قیمت به صرفه هستید باید به دنبال شرکت بیمه‌ای باشید که تخفیف‌های بیشتری به شما ارائه دهد.

مدیر بیمه به عنوان یک مرکز مشاوره و انتخاب بیمه آماده ارائه مشاوره دقیق، تخصصی و بی‌طرفانه برای خرید بیمه بدنه‌ای متناسب با شرایط و نیاز شما می‌باشد.


قیمت بیمه بدنه پراید اصفهان

پراید با بیشترین سهم از بازار،‌ پرفروش‌ترین خودرو در کشور است. با توجه به ایمنی پایین این خودرو بیمه بدنه پراید اهمیت بسیاری دارد.  برای محاسبه قیمت و خرید بیمه بدنه پراید:

✔مشخصات خودرو را در فرم محاسبه‌گر بیمه بازار وارد کنید.
✔ نرخ بیمه بدنه پراید را در معتبرترین شرکت‌های بیمه مشاهده و با هم مقایسه کنید.
✔ پس از تکمیل اطلاعات، با پرداخت آنلاین، خرید اینترنتی بیمه بدنه پراید خود را کامل کنید.
✔ بیمه‌نامه شما در کمترین زمان و در همان روز صادر خواهد شد. شما می‌توانید در زمان و مکان انتخابی بیمه‌نامه خود را با ارسال رایگان تحویل بگیرید.
✔ در صورت نیاز به مشاوره و اطلاعات بیشتر می‌توانید با پشتیبانی مدیربیمه به شماره 06131760166 تماس گرفته و با ما در ارتباط باشید.

قیمت بیمه بدنه اصفهان پراید برخلاف قیمت بیمه شخص ثالث پراید مبلغی نسبتا ثابتی نیست و در شرکت‌های مختلف بیمه تفاوت‌های بسیاری دارد. دلیل اختلاف قیمت بیمه بدنه پراید در شرکت‌های مختلف این است که شرکت‌های بیمه برای اعمال تخفیف اختیار بیشتری دارند. هنگام محاسبه قیمت بیمه بدنه پراید عوامل گوناگونی بر نرخ آن تاثیرگذار هست. این عوامل عبارتند از: نوع و مدل خودرو،‌ ارزش خودرو،‌ پوشش‌های انتخابی و تخفیف.

ارزش خودرو نقش بسزایی در تعیین نرخ بیمه بدنه پراید دارد. بنابراین توجه داشته باشید که حتما ارزش خودروی پراید را وارد کنید زیرا در صورت تعیین ارزش خودرو به مبلغی کمتر از ارزش واقعی آن در صورت بروز حادثه، شرکت بیمه مبلغی کمتر از خسارت واقعی را پرداخت می‌کند.
یکی دیگر از عوامل تاثیرگزار بر قیمت بیمه بدنه هزینه هر کدام از پوشش‌های اضافی این بیمه‌نامه است. به ازای انتخاب هر کدام از پوشش های اضافی، مبلغی به بیمه نامه بدنه خودرو شما افزوده خواهد شد. پس هرچه در زمان خرید بیمه بدنه پراید پوشش‌های اضافی بیشتری را انتخاب کنید، قیمت بیمه بدنه خودرو شما بیشتر می‌شود.

 

تخفیف بیمه بدنه پراید اصفهان

شرکت‌های بیمه هنگام محاسبه نرخ بیمه بدنه پراید تخفیف‌های گوناگونی را در نظر می‌گیرند. این تخفیف‌ها در هریک از شرکت‌ها متفاوت بوده و در بازه‌های زمانی مختلف تغییر می‌کند. این تخفیف‌ها به شرح زیر است:

•    تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه
•    تخفیف خودروهای صفر کیلومتر
•    تخفیف خودروهای وارداتی
•    تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث
•    تخفیف دارندگان بیمه عمر
•    تخفیف دارندگان بیمه شخص ثالث
•    تخفیف خرید نقدی بیمه بدنه
•    تخفیف مناطق آزاد
•    تخفیف‌های گروهی بیمه بدنه
•    تخفیف‌های مناسبتی
•    و….

اگر بخواهید برای محاسبه مقدار تخفیف و استعلام نرخ بیمه بدنه پراید به صورت حضوری اقدام کنید، باید زمان بسیاری صرف کنید و قیمت این بیمه‌نامه را از شرکت‌های بیمه استعلام بگیرید. اما با وارد کردن اطلاعات خودرو در وبسایت بیمه بازار به سادگی و در عرض چند دقیقه می‌توانید از قیمت بیمه بدنه پرابد در تمامی شرکت‌های معتبر بیمه مطلع شوید آنها را با یکدیگر مقایسه کنید و بهترین بیمه بدنه پراید را خریداری کنید.

بهترین بیمه بدنه اصفهان 

همانطور که می‌دانید  تمامی شرکت‌های بیمه به ارائه بیمه بدنه اصفهان می پردازند. احتمالا این سوال برای شما ایجاد شده که کدام شرکت، بیمه بهتری ارائه می‌کند و در واقع می‌توان گفت  بهترین بیمه بدنه پراید توسط کدام بیمه است.

بهترین بیمه بدنه اصفهان به شرایط و نیازهای هر فرد بستگی دارد. مثلا ممکن است برای یک نفر ارزانترین بیمه بدنه پراید،‌ بهترین است و برای شخص دیگر داشتن پوشش‌های بیمه‌ای کامل و مناسب.

به طور کلی برای انتخاب بهترین بیمه بدنه اصفهان باید معیارهای مختلفی را در نظر داشته باشید و قیمت و شرایط شرکت‌های مختلف را بررسی و با یکدیگر مقایسه نمود.

مدیر بیمه این امکان را برای شما فراهم کرده است تا به آسانی بهترین بیمه بدنه را انتخاب و خریداری کنید.

چه خسارت‌هایی تحت پوشش بیمه بدنه اصفهان پراید قرار می‌گیرند؟

خسارت‌های تحت پوشش بیمه بدنه پراید به دو دسته خسارت‌های اصلی و فرعی تقسیم می‌شود. بیمه بدنه پراید در حالت کلی تنها خسارت‌های اصلی را تحت پوشش قرار می‌دهد.بر اساس قانون بیمه مرکزی شرکت‌های بیمه خسارات زیر را به عنوان خطرات اصلی تحت پوشش قرار می‌دهند:

•    برخورد اشیاء به اتومبیل (اتومبیل در حال حرکت و سکون)
•    برخورد دو وسیله نقلیه به یکدیگر یا برخورد با یک جسم ثابت یا متحرک
•    واژگونی و سقوط خودرو
•    آتش سوزی، صاعقه، انفجار
•    سرقت کلی خودرو (خسارت ناشی از سرقت کلی خودرو یا ناشی از آسیب دیدن وسایل اصلی یا اضافی درج‌شده در بیمه‌نامه هنگام سرقت)
•    خسارت وارد شده به خودرو آسیب دیده هنگام نجات یا انتقال آن
•    خسارت وارد شده به باطری و لاستیک‌های خودرو (تا 50 درصد قیمت نو)

پوشش‌های تکمیلی بیمه بدنه اصفهان پراید

خسارت‌های فرعی تحت پوشش بیمه بدنه پراید نیستند، مگر در صورتی که با پرداخت مبلغی اضافی این پوشش‌های تکمیلی را خریداری کنید. خسارت‌های فرعی تحت پوشش این بیمه‌نامه عبارتند از:

•  سرقت جزئی لوازم و قطعات خودرو
•  نوسانات قیمت
•  بلایای طبیعی
•  شکسته شدن شیشه
•  هزینه ایاب و ذهاب
•  پاشیدن مواد شیمیایی و اسیدی
•  میخ‌کشی
•  ترانزیت
•  حذف فرانشیز
•  حذف استهلاک

چه خسارت‌هایی تحت پوشش بیمه بدنه اصفهان پراید قرار نمی‌گیرند؟

خسارت‌های زیر توسط شرکت های بیمه پوشش داده نمی‌شوند:

•    خسارت‌های وارد شده بر اثر جنگ، شورش، حمله یا اعتصاب
•    خسارت‌های مستقیم یا غیرمستقیم وارد شده به خودرو به دلیل انفجارهای هسته ای
•    خسارت های عمدی وارد شده به خودرو توسط بیمه‌گزار، ذینفع یا راننده خودرو
•    تعقیب و گریز کردن از پلیس
•    مستی و استفاده کردن از مشروبات الکلی، مواد روان گردان یا مواد مخدرها
•    حمل کردن بار بیشتر از حد مجاز
•    در صورت بکسل کردن وسیله نقلیه دیگر (به جز خودروهایی که مجاز به بکسل کردن باشند)
•    رانندگی کردن بدون گواهینامه یا رانندگی با گواهینامه باطل شده یا رانندگی با گواهینامه غیرمرتبط با وسیله نقلیه (مثلا رانندگی کردن با اتومبیل با گواهینامه موتور)

دقت داشته باشید تمام شدن اعتبار گواهی‌نامه به معنای باطل شدن آن نیست.

خرید بیمه بدنه اصفهان

برای خرید بیمه بدنه پراید راه‌های مختلفی پیش رو دارید. شما می‌توانید به صورت حضوری بیمه نمایندگی‌های بیمه مراجعه کنید و قیمت بیمه بدنه اصفهان پراید را استعلام گرفته و خریداری کنید. خرید بیمه بدنه به این روش نیاز به زمان بسیاری دارد. ضمن اینکه در این روش نمی‌توان قیمت بیمه بدنه پراید را در همه شرکت‌های بیمه بررسی و مقایسه کرد.
روش دیگر محاسبه آنلاین قیمت بیمه بدنه پراید است. برای محاسبه و خرید اینترنتی بیمه بدنه پراید می‌توانید وارد سایت مدیر بیمه شوید.


بهترین بیمه بدنه ماشین اصفهان چیست

با توجه به پوشش‌های مختلفی که این بیمه نامه در زمان خسارت برای شما فراهم می‌کند می‌تواند انتخاب مهم شما در کنار بیمه شخص ثالث باشد. بهترین بیمه بدنه خودرو را می‌توان از دو نگاه متفاوت بررسی کرد: از نظر مردم و  از نظر کارشناسان بیمه. 

 


مزایای بیمه بدنه اصفهان

آیا از مزایای بیمه بدنه اصفهان اطلاع دارید؟

بطور ساده از مزایای بیمه بدنه اصفهان  این است که شما می توانید با خرید بیمه بدنه بیمه ایران، چنانچه مقصر حادثه باشید و یا به هر دلیل دیگر مانند واژگونی،آتش سوزی،سرقت و غیره  خسارت وارده به خودروی شما با خرید بیمه بدنه اصفهان  قابل جبران است.

نکته طلایی 1 

شما می توانید حتی در صورتی که مقصر حادثه نیستید و بیمه نامه شخص ثالث طرف حادثه امکان پرداخت کل خسارت شما را ندارد ، از بیمه نامه بدنه خود برای دریافت مابقی خسارت اقدام نمایید.

نکته طلایی 2 برای خودروهای گران قیمت

بر اساس مصوبه جدید مجلس شورای اسلامی چنانچه خودرویی به خودروی گران قیمت شما خسارت سنگینی وارد کند و مقصر باشد بر اساس این قانون تنها بخشی جزئی از خسارت را باید جبران نماید ما بقی خسارت باید توسط بیمه بدنه خودتان جبران گردد در صورت نداشتن بیمه بدنه باید خسارت را از جیب خود جبران نمایید.


استفاده از بیمه بدنه اصفهان بدون کروکی

اگر تصادف شما یکی از شرایط زیر را داشته باشد برای پرداخت خسارت حتما باید کروکی داشته باشید.

 • هرگاه یکی از خودروهای طرفین تصادف ،خودروی نظامی باشد
 • هرگاه تصادف بین چند وسیله نقلیه (سه وسیله نقلیه و یا بیشتر از سه وسیله نقلیه )اتفاق افتاده باشد
 • هرگاه یکی از خودروهای طرفین حادثه خودروی سنگین (کامیون ، اتوبوس ، مینی بوس) 7 تن به بالا باشد
 • هرگاه علت تصادف حرکت با دنده عقب باشد
 • هرگاه یکی از طرفین حادثه و تصادف فاقد بیمه نامه شخص ثالث باشد
 • هرگاه یکی از طرفین تصادف فاقد گواهینامه رانندگی باشد
 • هرگاه یکی از طرفین تصادف ساکن محل بروز حادثه نبوده و مسافر و یا میهمان آن استان که در این صورت بستگی به خود مسافر دارد که کروکی بخواهد یا خیر
 • هرگاه میزان خسارت وارده بیش از میزان تعهد بیمه نامه مقصر باشد بایستی کروکی غیر سازشی درخواست گردد
 • هرگاه علت تصادف عبور از چراغ قرمز باشد (بررسی حق تقدم عبور)
 • هرگاه تصادف با شی ثابت مانند تیر چراغ برق، جدول ، گارد ریل و… باشد که نیاز به تصویر وضعیت برخورد وجود دارد
 • هرگاه تصادف بصورت جلو به جلو (اصطلاحاً شاخ به شاخ ) باشد
 • هرگاه یکی از طرفین حادثه موتور سیکلت باشد یا یدک طرف موتور سیکلت باشد
 • هرگاه مابین تاریخ صدور یک بیمه نامه تاخیر زمانی باشد یعنی پیوسته نباشد یا حادثه در خلال 20 روزه اول بعد از صدور بیمه نامه اتفاق بیفتد
 • اتومبیل­‌های دارای بیمه نامه بدنه از نوع  نارنجی و طلایی که میزان خسارت از سقف تعهد ثالث بالاتر باشد
 • هرگاه یکی از خود طرفین یا سرنشینان مجروح و فوت شوند یعنی خسارت جرحی داشته باشد
 • چنانچه وسیله نقلیه مقصر دارای بیمه نامه بدنه باشد و یا بخواهد برای بار دوم از بیمه نامه بدنه استفاده کند
 • چنانچه یکی از طرفین به نظر کارشناس اعتراض داشته باشد کروکی غیر سازشی ترسیم می‌گردد

شرایط عمومی بیمه بدنه اصفهان

شورای عالی بیمه در اجرای بند 3 ماده 17 قانون تاسیس بیمه مرکزی ایران و بیمه گری در جلسه مورخ 1384.12.09 آئین نامه شرایط عمومی بیمه بدنه اصفهان وسایل نقلیه زمینی را شامل 24 ماده و 10 تبصره به شرح زیر تصویب نمود:

قوانین بیمه بدنه اصفهان

فصل اول : کلیات

ماده 1 . اساس قرارداد

این بیمه نامه براساس قانون بیمه مصوب اردیبهشت ماه 1316 و پیشنهاد بیمه گذار (که جزء لاینفک بیمه نامه می باشد) تنظیم شده و مورد توافق طرفین است.آن قسمت از پیشنهاد کتبی بیمه گذار که مورد قبول بیمه گر نبوده و همزمان با صدور بیمه نامه یا قبل از آن به صورت کتبی به بیمه گذار اعلام گردیده است جزء تعهدات بیمه گر محسوب نمی شود.

خرید آنلاین بیمه بدنه

شرایط بیمه بدنه اصفهان  اتومبیل

ماده 2: اصطلاحات

اصطلاحات زیر صرفنظر از هر معنی و مفهوم دیگری که ممکن است داشته باشند در این شرایط عمومی با تعریف مقابل آن به کار رفته است:

1- بیمه گر: شرکت بیمه ای است که مشخصات آن در این بیمه نامه درج گردیده است و در ازای دریافت حق بیمه ، جبران خسارت احتمالی را طبق شرایط این بیمه نامه به عهده می گیرد.

2- بیمه گذار: شخص حقیقی یا حقوقی است که مالک موضوع بیمه ماشین است یا به یکی از عناوین قانونی ، نمایندگی مالک یا ذینفع را داشته یا مسئولیت حفظ موضوع بیمه را از طرف مالک دارد و قرارداد بیمه را با بیمه گر منعقد می کند و متعهد پرداخت حق بیمه آن می باشد.

3- ذینفع : شخصی است که بنا به درخواست بیمه گذار نام وی در این بیمه نامه درج گردیده است و تمام یا بخشی از خسارت به وی پرداخت می شود.

4- حق بیمه: مبلغی است که در بیمه نامه مشخص شده و بیمه گذار موظف است آن را هنگام صدور بیمه نامه یا به ترتیبی که در بیمه نامه مشخص می شود به بیمه گر پرداخت نماید.

5- موضوع بیمه : وسیله نقلیه زمینی است که مشخصات آن در این بیمه نامه درج شده است . لوازمی که مطابق کاتالوگ وسیله نقلیه بیمه شده به خریدار تحویل و یا در بیمه نامه درج شده است نیز جزو موضوع بیمه محسوب می شود.

6- فرانشیز : بخشی از هر خسارت است که به عهده بیمه گذار است و میزان آن در بیمه نامه مشخص می گردد.

7- مدت اعتبار بیمه نامه : شروع و پایان مدت اعتبار بیمه نامه به ترتیبی خواهد بود که در بیمه نامه معین می گردد.

فصل دوم : خسارت ها و هزینه های تحت پوشش بیمه بدنه اصفهان

ماده 3. خسارت های تحت پوشش

جبران خسارت های وارد به موضوع بیمه و هزینه های مربوط ، به شرح زیر در تعهد بیمه گر خواهد بود:

1- خسارتی که ناشی از برخورد موضوع بیمه به یک جسم ثابت یا متحرک و یا برخورد اجسام دیگر به موضوع بیمه و یا واژگونی و سقوط موضوع بیمه باشد و یا چنانچه در حین حرکت ، اجزا و یا محمولات موضوع بیمه به آن برخورد نماید و موجب بروز خسارت شود.

2- خسارتی که در اثر آتش سوزی ، صاعقه و یا انفجار به موضوع بیمه و یا لوازم یدکی اصلی همراه آن وارد گردد.

3- در صورتی که موضوع بیمه دزدیده شود و یا در اثر عمل دزدی یا شروع به دزدی به وسیله نقلیه و یا وسایل اضافی آن که در بیمه نامه درج شده است خسارت وارد شود.

4- خسارتی که در جریان نجات و یا انتقال موضوع بیمه خسارت دیده به آن وارد شود.

5- خسارت باطری و لاستیک های چرخ موضوع بیمه در اثر هر یک از خطرات بیمه شده تا پنجاه درصد قیمت نو قابل پرداخت است.

ماده 4 . هزینه های قابل تامین

هزینه های متعارفی که بیمه گذار برای نجات موضوع بیمه خسارت دیده و جلوگیری از توسعه خسارت و نیز انتقال موضوع بیمه خسارت دیده به نزدیک ترین محل مناسب برای تعمیر آن پرداخت
می نماید حداکثر تا بیست درصد کل خسارت وارده قابل جبران خواهد بود.

فصل سوم : خسارت های مستثنا شده یا غیر قابل جبران

ماده 5. خسارت های مستثنا شده

خسارت های زیر تحت پوشش این بیمه نامه نیست مگر آنکه دربیمه نامه یا الحاقیه آن به نحو دیگری توافق شده باشد:

1- خسارت های ناشی از سیل ، زلزله و آتشفشان.

2- خسارت هایی که به علت استفاده از موضوع بیمه در مسابقه اتومبیل رانی یا آزمایش سرعت به آن وارد شود.

3- خسارت های وارد به موضوع بیمه به علت حمل مواد منفجره ، سریع الاشتعال و یا اسیدی مگر آنکه موضوع بیمه مخصوص حمل آن باشد.

4- خسارت های وارده در اثر پاشیده شدن رنگ ، اسید و سایر مواد شیمیایی روی بدنه موضوع بیمه مگر آنکه ناشی از حوادث تحت پوشش بیمه باشد.

5- خسارت ناشی از سرقت لوازم و قطعات موضوع بیمه پس از وقوع حادثه.

6- خسارت ناشی از کشیدن میخ و سایر اشیاء مشابه روی بدنه موضوع بیمه.

7- کاهش ارزش موضوع بیمه حتی اگر در اثر وقوع خطرات بیمه شده باشد.

8- زیان ناشی از عدم امکان استفاده از موضوع بیمه حادثه دیده به علت تحقق خطرات تحت پوشش بیمه نامه.

ماده 6 . خسارت های غیر قابل جبران

در موارد زیر جبران خسارت در تعهد بیمه گر نخواهد بود:

1- خسارت های ناشی از جنگ ، شورش ، اعتصاب و یا تهاجم.

2- خسارت های مستقیم و غیر مستقیم ناشی از انفجارهای هسته ای.

3- خسارت هایی که عمداً توسط بیمه گذار ، ذی نفع و یا راننده موضوع بیمه به آن وارد
می شود.

4- خسارت های وارده به موضوع بیمه حین گریز از تعقیب مقامات انتظامی مگر آنکه عمل گریز توسط متصرفین غیر قانونی باشد.

5- در صورتی که راننده موضوع بیمه هنگام وقوع حادثه فاقد گواهینامه رانندگی باشد یا گواهینامه رانندگی وی باطل شده باشد و یا مطابق مقررات راهنمایی و رانندگی گواهینامه راننده برای رانندگی موضوع بیمه متناسب نباشد. اتمام اعتبار گواهینامه در حکم بطلان آن نیست.

6- خسارت های ناشی از حوادثی که طبق گزارش مقامات ذی صلاح به علت مصرف مشروبات الکلی و یا استعمال مواد مخدر یا روان گردان توسط راننده موضوع بیمه بوجود آمده باشد.

7- خسارت ناشی از بکسل کردن وسیله نقلیه دیگر مگر آنکه موضوع بیمه مخصوص و مجاز به انجام این کار باشد و اصول و مقررات ایمنی را رعایت کرده باشد.

8- خسارت های وارده به وسایل و دستگاههای الکتریکی و الکترونیکی موضوع بیمه در صورتی که ناشی از نقص و خرابی در کارکرد آنها باشد.

9- خسارت هایی که به علت حمل بار بیش از حد مجاز توسط موضوع بیمه به آن وارد شود.

فصل چهارم : وظایف و تعهدات بیمه گذار

ماده 7 . رعایت اصل حد اعلای حسن نیت

بیمه گذار مکلف است پرسش های کتبی بیمه گر را با دقت و صداقت و به طور کامل پاسخ دهد. هرگاه بیمه گذار در پاسخ به پرسش های بیمه گر عمداً از اظهار مطلبی خودداری و یا اظهار خلاف واقع بنماید به نحوی که مطالب اظهار نشده و یا اظهارات خلاف واقع ، موضوع خطر را تغییر دهد و یا از اهمیت آن در نظر بیمه گر بکاهد قرارداد بیمه از تاریخ انعقاد باطل و بلااثر خواهد بود حتی اگر مطلبی که کتمان شده یا بر خلاف واقع اظهار شده است هیچگونه تاثیری در وقوع حادثه نداشته باشد. در این صورت علاوه بر آنکه وجوه پرداختی بیمه گذار به وی مسترد نخواهد شد بیمه گر می تواند اقساط معوق حق بیمه تا آن تاریخ را نیز از وی مطالبه نماید.

ماده 8. پرداخت حق بیمه

قرارداد بیمه با تقاضای بیمه گذار و قبول بیمه گر منعقد می شود ولی شروع تأمین و اجرای تعهدات بیمه گر منوط به پرداخت حق بیمه به ترتیبی است که در بیمه نامه پیش بینی شده است . چنانچه پرداخت حق بیمه به صورت قسطی باشد و بیمه گذار یک یا چند قسط از اقساط موعد رسیده حق بیمه را پرداخت نکند بیمه گر می تواند بیمه نامه را فسخ نماید. چنانچه بیمه گر بیمه نامه را فسخ نکرده باشد، در صورت وقوع حادثه ، پرداخت خسارت تابع ضوابط پیش بینی شده در شرایط خصوصی بیمه نامه خواهد بود.

ماده 9. اعلام تشدید خطر

هرگاه در طول مدت بیمه تغییراتی در کیفیت و یا وضعیت و یا کاربری موضوع بیمه بوجود آید که موجب تشدید خطر شود بیمه گذار موظف است به محض اطلاع ، بیمه گر را آگاه سازد. در صورت تشدید خطر قبل از وقوع خسارت، بیمه گر می تواند حق بیمه اضافی متناسب با خطر را برای مدت باقیمانده مطالبه و در صورت عدم پرداخت آن توسط بیمه گذار ، قرارداد بیمه را فسخ نماید. هرگاه بعد از وقوع خسارت، تشدید خطر معلوم شود بیمه گر می تواند خسارت را براساس نسبت حق بیمه تعیین شده به حق بیمه متناسب با خطر مشدد پرداخت کند

ماده 10 . اعلام خسارت

بیمه گذار موظف است حداکثر ظرف پنج روز کاری از تاریخ اطلاع خود از وقوع حادثه به یکی از مراکز پرداخت خسارت بیمه گر مراجعه و با تکمیل فرم اعلام خسارت، وقوع حادثه را اعلام نماید یا مراتب را ظرف مدت مذکور از طریق پست سفارشی به اطلاع بیمه گر برساند.همچنین بیمه گذار موظف است مدارک مثبته و سایر اطلاعاتی که راجع به حادثه و تعیین میزان خسارت از او خواسته می شود را در اختیار بیمه گر قراردهد. در صورتی که بیمه گذار هر یک از تعهدات فوق را انجام ندهد بیمه گر می تواند ادعای خسارت را رد کند مگر آنکه بیمه گذار ثابت کند به دلیل امور غیر قابل اجتناب از عهده انجام آنها برنیامده است.

ماده 11. عدم اظهارات خلاف واقع

هرگاه بیمه گذار به قصد تقلب ، در خصوص خسارت و کیفیت وقوع حادثه به طور کتبی اظهارات نادرستی بنماید و یا مدارک مجعول تسلیم کند بیمه گر می تواند وی را از دریافت خسارت محروم کند.

ماده 12. جلوگیری از وقوع حادثه و توسعه خسارت

بیمه گذار موظف است برای جلوگیری از وقوع حادثه و توسعه خسارت و یا نجات موضوع بیمه و لوازم همراه آن ، اقدامات و احتیاط های لازم را که هرکس عرفاً از مال خود می کند به عمل آورد. چنانچه ثابت شود که بیمه گذار عمداً از انجام این اقدامات خودداری نموده است بیمه گر می تواند به نسبت تاثیر قصور بیمه گذار، خسارت پرداختی را تقلیل دهد.

ماده 13. خودداری از جابجایی و یا تعمیر وسیله نقلیه

در صورت بروز حادثه بیمه گذار باید از جابجایی وسیله نقلیه جز به حکم مقررات یا دستور مقامات انتظامی و همچنین تعمیر آن بدون موافقت بیمه گر خودداری نماید.

ماده 14. انتقال حقوق بیمه گذار به بیمه گر

بیمه گر در حدودی که خسارت وارده را قبول یا پرداخت می کند در مقابل اشخاصی که مسئول وقوع حادثه یا خسارت هستند قائم مقام بیمه گذار خواهد بود و بیمه گذار موظف است از هر عملی که اقدام بیمه گر را علیه مسئول خسارت مشکل و یا نا مقدور می سازد خودداری نماید. در غیر این صورت بیمه گر می تواند خسارت را پرداخت نکند یا در صورت پرداخت خسارت، حق استرداد آن را ازبیمه گذار خواهد داشت.

فصل پنجم : فسخ و انفساخ قرارداد بیمه

ماده 15: فسخ قرارداد بیمه

در موارد زیر بیمه گر یا بیمه گذار می تواند قرارداد بیمه را فسخ نماید:

الف – موارد فسخ از طرف بیمه گر:

1- در صورتی که بیمه گذار حق بیمه را به موقع نپردازد.

2- در صورت تشدید خطر مگر آنکه توافق خاصی بین طرفین صورت گرفته باشد.

3- چنانچه بیمه گذار سهواً از اظهار مطالبی خودداری یا اظهارات خلاف واقع بنماید و مطالب اعلام نشده یا اظهارات خلاف واقع در ارزیابی خطر مؤثر باشد.

ب – موارد فسخ از طرف بیمه گذار:

1- در صورتی که خطر موضوع بیمه کاهش یابد و بیمه گر حاضر به تخفیف در حق بیمه نشود.

2- در صورتی که فعالیت بیمه گر به هر دلیل متوقف شود.

تبصره – در صورتی که بیمه گذار بنا به دلایل دیگری متقاضی فسخ بیمه نامه باشد بیمه گر حق بیمه مدت اعتبار بیمه نامه را به روش کوتاه مدت محاسبه و باقیمانده حق بیمه را به بیمه گذار پرداخت می کند.

ماده 16 – انفساخ قرارداد بیمه

در صورتی که موضوع بیمه به علت وقوع حوادثی که تحت پوشش این بیمه نامه نیست از بین برود، بیمه نامه منفسخ می گردد.

ماده 17: نحوه اعلام فسخ و برگشت حق بیمه

چنانچه بیمه گذار یا بیمه گر بخواهند بیمه نامه را فسخ کنند باید مراتب را به طور کتبی و رسمی به طرف مقابل اطلاع دهند. اثر فسخ در تمام موارد ده روز پس از ابلاغ مراتب به اقامتگاه طرف مقابل شروع می شود. در صورت فسخ قرارداد بیمه از طرف بیمه گر یا بیمه گذار یا انفساخ قرارداد بیمه ، حق بیمه مدت اعتبار بیمه (به جز در مورد تبصره ماده 15) به صورت روز شمار محاسبه و باقیمانده به بیمه گذار مسترد می گردد.

تبصره – در صورتی که ذینفع بیمه نامه شخص دیگری غیر از بیمه گذار باشد فسخ بیمه نامه توسط
بیمه گذار مستلزم کسب موافقت ذینفع می باشد . در صورت فسخ از طرف بیمه گر، مراتب باید علاوه بر بیمه گذار به طور کتبی به اطلاع ذینفع نیز رسانده شود.

ماده 18: انتقال مالکیت وسیله نقلیه بیمه شده

در صورت انتقال مالکیت موضوع بیمه به هر یک از انحاء قانونی، بیمه گذار می تواند بیمه نامه را فسخ و حق بیمه مدت باقیمانده بیمه نامه خود را مسترد نماید. در صورت عدم فسخ بیمه نامه چنانچه مالک جدید به تعهدات بیمه گذار در مقابل بیمه گر عمل نماید، تعهدات بیمه گر در قبال مالک جدید ادامه خواهد یافت.

تبصره – چنانچه انتقال مالکیت موضوع بیمه پس از وقوع حادثه ای باشدکه به بیمه گر اعلام نشده است بیمه گر هیچ گونه مسئولیتی برای جبران خسارت های وارده در مقابل مالک جدید نخواهد داشت.

فصل ششم: نحوه تعیین و پرداخت خسارت

ماده 19: نحوه تعیین مقدار خسارت

مقدار خسارت قابل پرداخت توسط بیمه گر به ترتیب زیر تعیین می شود. در صورت عدم توافق در مورد میزان خسارت طبق ماده 22 عمل خواهد شد.

الف – خسارت کلی

موضوع بیمه موقعی بکلی از بین رفته تلقی خواهد شد که حداقل 60 روز پس از سرقت پیدا نشود یا به علت حوادث مشمول بیمه به نحوی آسیب ببیند که مجموع هزینه های تعمیر و تعویض قسمتهای خسارت دیده آن با احتساب هزینه های نجات از 75 درصد قیمت آن در روز حادثه بیشتر باشد.

تبصره 1- در خسارت کلی ملاک محاسبه و تصفیه خسارت، ارزش معاملاتی موضوع بیمه در روز حادثه و حداکثر تا مبلغ بیمه شده خواهد بود. از خسارت کلی ، ارزش بازیافتی احتمالی و کسورات مقرر کسر و هزینه متعارف نجات و حمل تا حد مقرر به آن اضافه می شود مشروط بر اینکه از کل مبلغ بیمه بیشتر نشود.

تبصره 2- ارزش بازیافتی موضوع بیمه توسط بیمه گر تعیین می شود . در صورت عدم موافقت بیمه گذار با ارزش تعیین شده ، بیمه گر پس از تملک موضوع بیمه و انتقال سند، خسارت را با کسر فرانشیز و سایر کسورات و اضافه نمودن هزینه های متعارف نجات و حمل پرداخت خواهد نمود.

تبصره 3- با پرداخت خسارت کلی، قرارداد بیمه خاتمه می یابد و چنانچه مدت قرارداد بیمه بیش از یک سال باشد حق بیمه سال های بعد به بیمه گذار مسترد می شود.

تبصره 4- قبل از پرداخت خسارت مربوط به سرقت کلی موضوع بیمه ، سند مالکیت وسیله نقلیه بیمه شده باید به بیمه گر منتقل شود.

تبصره 5- چنانچه تا یک سال پس از پرداخت خسارت وسیله نقلیه سرقت شده و انتقال مالکیت آن به بیمه گر ، وسیله نقلیه مذکور پیدا شود بیمه گر موظف است آن را با رعایت آیین نامه بازیافت خسارت مصوب شورای عالی بیمه به فروش رساند و سهم بیمه گذار از مبلغ بازیافتی را با توجه به درصدی که از خسارت پرداختی کسر کرده است به وی پرداخت نماید.

ب – خسارت جزئی

خسارت هایی که مشمول تعریف مندرج در بند الف فوق نیست خسارت جزئی تلقی می شود. ملاک تعیین خسارت جزئی ، هزینه تعمیر شامل دستمزد عادله و قیمت روز لوازم تعویضی پس از کسر استهلاک و فرانشیز و اضافه نمودن هزینه نجات و حمل تا حد مقرر خواهد بود. میزان استهلاک برای قطعات تعویضی (به جز شیشه ها و شیشه چراغها) از شروع سال پنجم تولید وسیله نقلیه به بعد برای هر سال 5 درصد و حداکثر 25 درصد خواهد بود.

ماده 20: مهلت و نحوه پرداخت خسارت

بیمه گر موظف است حداکثر پانزده روز بعد از تکمیل مدارک و توافق طرفین در خصوص میزان آن یا اعلام رای داور مرضی الطرفین، هیئت داوری یا دادگاه (موضوع ماده22) خسارت را پرداخت کند . این مدت برای پرداخت خسارت سرقت موضوع بیمه 60 روز است که از تاریخ اعلام خسارت به
بیمه گر شروع و پس از سپری شدن این مدت در صورت پیدا نشدن موضوع بیمه ، خسارت وارده به موجب شرایط این بیمه نامه پرداخت می شود.

تبصره 1 – بیمه گر می تواند به جای پرداخت نقدی خسارت، موضوع بیمه را در مدتی که عرفاً کمتر از آن میسر نیست تعمیر کند یا وسیله نقلیه مشابهی را در عوض آن به تملک بیمه گذار درآورد. در هر حال فرانشیز و استهلاک به عهده بیمه گذار خواهد بود.

تبصره2– در صورتی که مبلغ بیمه شده کمتر از ارزش موضوع بیمه در روز وقوع حادثه باشد بیمه گر فقط به تناسب مبلغ بیمه شده با قیمت واقعی آن در روز حادثه مسئول جبران خسارت خواهد بود.

فصل هفتم : سایر مقررات

ماده 21: بیمه مضاعف

اگر وسیله نقلیه موضوع این بیمه نامه در طول مدت اعتبار قرارداد ، بدون قصد تقلب به موجب بیمه نامه یا بیمه نامه های دیگری در مقابل تمام یا بخشی از خطرات مذکور در این قرارداد بیمه شده باشد، در صورت وقوع خطرهای تحت پوشش ، بیمه گر موظف است خسارت را جبران و سپس برای دریافت سهم بقیه بیمه گرها به آنان مراجعه نماید. چنانچه قبلاً تمام خسارت با استفاده از سایر بیمه نامه ها جبران شده باشد بیمه گر تعهدی برای جبران خسارت در قبال بیمه گذار نخواهد داشت ولی اگر بخشی از خسارت توسط سایر بیمه گرها جبران شده باشد بیمه گر موظف است براساس نسبت تعهد خود به مجموع پوشش همه بیمه نامه ها، خسارت را جبران نماید.

ماده 22: ارجاع به داوری

طرفین قرارداد باید اختلاف خود را تا حد امکان از طریق مذاکره حل و فصل نمایند. اگر اختلاف از طریق مذاکره حل و فصل نشد می توانند از طریق داوری یا مراجعه به دادگاه موضوع را حل و فصل کنند. در صورت انتخاب روش داوری ، طرفین قرارداد می توانند یک نفر داور مرضی الطرفین را انتخاب کنند. در صورت عدم توافق برای انتخاب داور مرضی الطرفین هر یک از طرفین داور انتخابی خود را به صورت کتبی به طرف دیگر معرفی می کند. داوران منتخب ، داور سومی را انتخاب و پس از رسیدگی به موضوع اختلاف با اکثریت آراء اقدام به صدور رای داوری می کنند. در صورتی که داوران منتخب برای انتخاب داور سوم به توافق نرسند هر یک از طرفین قرارداد می تواند تعیین داور سوم را از دادگاه صالح خواستار شود. هر یک از طرفین حق الزحمه داور انتخابی خود را می پردازد و حق الزحمه داور سوم به تساوی تقسیم می شود.

ماده 23: مهلت اقامه دعوی

هرگونه ادعای ناشی از این بیمه نامه باید حداکثر ظرف مدت دو سال از تاریخ بطلان ، فسخ و یا انقضای مدت بیمه نامه و در صورت وقوع حوادث تحت پوشش، از تاریخ وقوع حادثه اقامه شود و پس از دو سال مذکور ادعای ناشی از این بیمه نامه مسموع نخواهد بود. مرور زمان می تواند یک دفعه توسط هر یک از طرفین با اظهارنامه رسمی قطع شود. در صورت قطع شدن مرور زمان ، به مدت باقیمانده مرور زمان یک سال اضافه خواهد شد.

ماده 24: قلمرو جغرافیایی پوشش قرارداد بیمه

پوشش های این قرارداد شامل خسارت هایی است که در محدوده جغرافیایی جمهوری اسلامی ایران ایجاد شود و تعمیم آن به حوادث خارج از کشور مشروط به توافق خاص است.


9- بیمه بدنه اصفهان -هزینه بیمه سرقت خودرو

حتما این نکته را می دانید که در همه  مواردی که شما خسارت دیده اید، تمامی خسارات وارد شده به خودروی شما توسط شرکت بیمه در بیمه بدنه جبران نمی شود. در جبران خسارت بیمه بدنه، فرانشیز بیمه بدنه باید پرداخت شود. فرانشیز در بیمه درصدی از خسارت است که توسط خود بیمه گذار پرداخت می شود. در زمان خسارت کلی، فرانشیز سرقت 20 درصد می باشد، یعنی اگر خودرویی به سرقت برود شرکت بیمه تنها 80 درصد از ارزش خودرو را پرداخت می کند و 20 درصد مانده را باید خود بیمه گذار پرداخت نماید.

در ادامه این مطلب به نحوه دریافت خسارت بیمه بدنه و مدارک موردنیاز برای دریافت خسارت بیمه بدنه اصفهان می‌پردازیم.

حال اگر خودرو بصورت کامل از محل توقف شده خود جابجا شده باشد و به محل دیگری جابجا گردد به این سرقت، سرقت کلی می گویند و جهت دریافت خسارت در چنین وضعیتی باید به نکات ذیل دقت گردد:
-تماس با مقامات انتظامی و پلیس جهت اطلاع رسانی بابت سرقت و تنظیم صورت جلسه
-طرح شکایت از سوی مالباخته علیه سارق یا سارقان
-معرفی مالباخته به مرکز پلیس آگاهی و ارسال پرونده سرقت
-ثبت پلاک خودرو در لیست خودروهای مسروقه پلیس آگاهی
-تشکیل پرونده جهت دریافت خسارت بیمه بدنه  در شرکت بیمه در صورت داشتن بیمه بدنه و پوشش های لازم
نکته:اگر در سرقت خودرو از محل خود به محل جدید و نامعلوم دیگری جابجا شده باشد ولی قطعات و وسایل جزیی سرقت شده باشد این سرقت شامل سرقت کلی می باشد و اگر پوشش سرقت در جا خریداری نشده باشد باز هم خسارت از محل خسارت کلی قابل جبران است و نیازی به پوشش سرقت درجا نمی باشد.


9-دریافت خسارت بیمه بدنه اصفهان ایران

پیشنهاد می‌شود که طرفین بعد از تصادف محل حادثه را ترک نکنند. اولین اقدام در این شرایط تماس با پلیس (110) است.

بیمه

افسر پلیس در محل حاضر می‌شود و گزارشی از تصادف تهیه می‌کند. در مرحله بعد طرفین باید با به همراه داشتن مدارک زیر به مرکز خسارت مربوط مراجعه کنند:

1- بیمه نامه خودرو (شخص ثالث و بدنه)

2- کارت ماشین

3- سند ماشین

4- گزارش پلیس

5- گواهینامه

در این حالت در شرایطی که قطعه‌ای تعویض شود، باید داغی آن به شرکت بیمه تحویل داده شود. برای مثال در صورت عوض شدن سپر خودرو، باید سپر اوراقی را به شرکت بیمه تحویل داد.

در صورتی‌که داغی و اجسام اوراقی تحویل داده نشود ممکن است که هزینه داغی از خسارت بیمه بدنه نهایی کسر شود.

بعد از بروز خسارت برای دریافت بیمه بدنه اصفهان  باید در محل حادثه ماند و با پلیس تماس گرفت.


10-انتقال بیمه بدنه اصفهان به شخص دیگر

در صورتی که شما پس از فروش خودروی خود قصد خرید خودروی جدیدی را داشته باشید،‌‌ می‌توانید ‌‌‌بیمه‌نامه بدنه و تخفیف‌‌های عدم خسارت آن را به خودروی جدیدتان منتقل کنید.

روش کار به این صورت است که شما باید به شرکت بیمه خود مراجعه کرده و با داشتن مدارک شناسایی و اصل ‌‌‌بیمه‌نامه،انتقال مالکیت خودرو را کتبا به اطلاع بیمه برسانید.

توجه داشته باشید که شما از زمانی که ماشین خود را فروخته اید به مدت 24 ساعت برای اطلاع به شرکت بیمه و انتقال بیمه بدنه اصفهان  فرصت دارید.

در صورتی که بخواهید بیمه بدنه خود را به خودروی جدیدتان منتقل کنید، دو حالت به وجود‌‌ می‌آید:

1) در حالتی که ‌‌‌بیمه‌نامه قبلی شما هنوز اعتبار داشته باشد. در این صورت شرکت بیمه حق بیمه‌‌‌ای که تا آن تاریخ پرداخت شده است را از مجموع مبلغ حق بیمه کم کرده و باقی مانده آن را به شما پرداخت‌‌ می‌کند. و ‌‌‌بیمه‌نامه‌‌‌ای جدید برایتان صادر خواهد کرد. تخفیف‌‌های عدم خسارت هم به این ‌‌‌بیمه‌نامه منتقل‌‌ می‌شود.

2) در حالتی که ‌‌‌بیمه‌نامه قبلی شما منقضی شده باشد. در این صورت هم‌‌ می‌توانید با ارائه مدارک مورد نیاز و پس از انتقال تخفیف‌‌های عدم خسارت، برای خودروی جدید خود بیمه بدنه تهیه کنید.

همچنین در صورت موافقت کتبی بیمه‌گر، امکان انتقال ‌‌‌بیمه‌نامه به مالک جدید خودرو (یعنی شخصی که خودرویتان را به او فروخته اید) هم وجود دارد.

در صورت فسخ ‌‌‌بیمه‌نامه بدنه، حداکثر تا 6 ماه و در صورت انقضا مدت ‌‌‌بیمه‌نامه حداکثر تا 3 ماه‌‌ می‌توانید از تخفیف عدم خسارت خود استفاده نمایید.

 

شرایط انتقال تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه اصفهان :

بیمه بدنه اصفهان  بیمه‌‌‌ای مربوط به راننده خودرو است نه خود خودرو. به همین دلیل هم شرکت‌‌های بیمه برای تشویق افراد به رانندگی محتاطانه و کم خطر، تخفیف‌‌های عدم خسارت را ارائه‌‌ می‌دهند تا رانندگانی که خودروی آن‌ها در مدت ‌‌‌بیمه‌نامه دچار تصادف یا آسیبی نشده باشد، مبلغ حق بیمه کمتری پرداخت کنند.

انتقال تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه اصفهان شرایط متفاوتی دارد.

انتقال این تخفیف در صورتی امکان پذیر است که خودروی قبلی و خودروی جدید هر دو در یک گروه بوده و تعداد سیلندر یکسانی داشته باشند.

این دسته بندی برای خودروهای سواری به شرح زیر‌‌ می‌باشد:

– خودروهای کمتر از 4 سیلندر مثل ام وی ام 110

– خودروهای 4 سیلندر شامل پراید و پیکان

– سایر خودروهای 4 سیلندر مثل پژو 206، ساندرو و…

– خودروهای بالاتر از 4 سیلندر مثل ماکسیما، توسان و …

اگر هر دو خودرو در یک دسته قرار نداشته باشند امکان انتقال تخفیف عدم خسارت وجود ندارد.

همچنین از آن جایی که این تخفیف با توجه به نحوه رانندگی شخص تعیین‌‌ می‌شود، قابل انتقال به افراد دیگر نیست. البته به جز خانواده درجه اول ‌‌‌بیمه‌گذار.

انتقال تخفیف بیمه بدنه اصفهان فقط به خانواده درجه اول فرد ‌‌‌بیمه‌گذار امکان پذیر است.


حتما به این نکته توجه کنید:

به یاد داشته باشید که شرایط انتقال بیمه بدنه‌‌ اصفهان می‌تواند در شرکت‌‌های مختلف بیمه متفاوت باشد. به همین دلیل بهتر است اطلاعات مورد نیاز در مورد این شرایط را به صورت دقیق از شرکت بیمه خود دریافت نمایید.


11-قیمت بیمه شخص ثالث

در بخش بیمه شخص ثالث در سایت مدیر بیمه می توانید قیمت بگیرید


12-تخفیف بیمه شخص ثالث ایران

 

 


13- بیمه بدنه اصفهان -تخفیف بیمه بدنه خودرو صفر بیمه ایران

عوامل گوناگونی بر هزینه بیمه بدنه تاثیرگزار است. نرخ دهی بیمه بدنه ایران نیز از این عوامل تاثیرپذیر بوده و متناسب با نوع و مدل وسیله نقلیه، سال ساخت، ارزش خودرو، تخفیف‌ها و پوشش‌های انتخابی متفاوت خواهد بود.

 

نوع و مدل وسیله نقلیه

وسایل نقلیه انواع گوناگونی دارند که قیمت بیمه بدنه متناسب با نوع، مدل و سال ساخت آن متفاوت خواهد بود.

 

بیمه بدنه اصفهان -ارزش خودرو

هنگام خرید این بیمه‌نامه، بیمه‌گزار بایستی ارزش خودرو را مشخص نماید. توجه داشته باشید در صورت تعیین ارزش خودرو به مبلغی کمتر از ارزش واقعی آن در صورت بروز حادثه، شرکت بیمه نیز مبلغی کمتر از خسارت واقعی را پرداخت می‌کند. بنابراین توصیه می‌شود خودروی خود را با ارزش واقعی آن بیمه کنید.


14-استعلام نرخ بیمه ثالث ایران

شما می توانید در سایت مدیر بیمه استعلام ، فرمول محاسبه بیمه شخص ثالث و نرخ بیمه ثالث بیمه ایران را دریافت کنید.


15-محاسبه بیمه ماشین

در سایت مدیر بیمه به راحتی بیمه ماشین محاسبه و ارائه می گردد.


16- بیمه بدنه اصفهان – نحوه محاسبه بیمه خودرو

با توجه به این موضوع باید گفت که قیمت بیمه ثالث برای یک خودرو با شرایط یکسان، در شرکت‌های مختلف بیمه تفاوت چندانی ندارد. به این دلیل که شرکت‌های بیمه بر اساس قانون بیمه مرکزی مجاز به ارائه تخفیفی بیشتر از تخفیف 2.5 درصدی نیستند. این تخفیف 2.5 درصدی نیز توسط همه شرکت‌های بیمه به جز بیمه ایران ارائه می‌شود.

اگر به دنبال بیمه شخص ثالثی با قیمت مناسب هستید، بهتر است بدانید تنها عاملی که می‌تواند قیمت بیمه ثالث شما را به شکل قابل توجهی کاهش دهد، تخفیف عدم خسارت است.

همچنین عوامل دیگری مثل کاربری خودرو، میزان پوشش مالی ‌بیمه‌نامه و … نیز بر نرخ بیمه شخص ثالث تأثیرگذار هستند.

قیمت بیمه بدنه اصفهان برخلاف بیمه شخص ثالث، در شرکت‌های مختلف بیمه متفاوت است که دلیل این تفاوت قیمت را می‌توان در حق بیمه پایه بیمه بدنه و تخفیف‌های ارائه شده توسط شرکت‌های بیمه دانست.

عوامل دیگری نیز بر نرخ بیمه بدنه مؤثر هستند. عواملی مثل ارزش خودرو، سال ساخت خودرو، نوع خودرو، کاربری خودرو، پوشش‌های اضافی انتخاب شده و تخفیف عدم خسارت.

اگر به دنبال بیمه بدنه‌ای با قیمت مناسب هستید، شرکت بیمه‌ای را انتخاب کنید که تخفیف‌های متنوع تر و بیشتری را ارائه می‌کند.


17-استفاده از بیمه بدنه اصفهان  بدون کروکی

خسارت ثالث مالی بدون کروکی:

1-اصل و کپی مدارک مقصر و زیان دیده شامل (کارت خودرو،گواهینامه،بیمه نامه معتبر،برش کوپن بیمه نامه مقصر)

2-بازدید کارشناس ارزیاب بیمه از هر دو وسیله نقلیه

* لازم به ذکر است حضور مقصر و زیاندیده در اینگونه موارد الزامی بوده و سقف پرداخت خسارت مالی بدون کروکی‌بیمه نامه شخص ثالث به میزان 2.5درصد تعهد خسارت بدنی دیه یک مرد مسلمان در ماه حرام میباشد.

خسارت بدنه :

1-کپی واصل بیمه نامه بدنه ،ثالث ،کارت خودرو و گواهینامه

2-بازید کارشناس بیمه از خودرو

*با توجه به قانون جدید شخص ثالث مبنی بر عدم ارائه کروکی پلیس در خصوص پرونده خسارت های بدنه  به جهت سهولت و کاهش برخی از مکاتبات اداری و تسریع در انجام امور ،(به مانند حضور هر دو خودرو نزد شرکت بیمه و امکان بالا بودن خسارت بدنه بیش از سقف پرداخت خسارت بدون گزارش پلیس که در برخی شرکتها که معمولاً سقف آن 000ر000ر5ریال میباشد )پیشنهاد می گردد بیمه گذاران بیمه نامه شخص ثالث و بدنه خود را از یک بیمه (یک شرکت بیمه ای) خریداری نمایند.


18-دریافت خسارت بیمه بدنه اصفهان ایران

راهنمای دریافت خسارت بیمه بدنه اصفهان و لیست مدارک مورد نیاز جهت دریافت خسارت با گزارش مقامات انتظامی عبارتند از:
– اصل و کپی بیمه‌ بدنه اصفهان و شخص ثالث خودرو.
– اصل و کپی گواهینامه راننده خودرو در هنگام حادثه.
– اصل و کپی کارت و سند خودرو.
– اصل کروکی.
– ارائه معرفینامه از شرکتهای لیزینگ در صورت خرید اقساطی خودرو

هموطن گرامی در صورتیکه کروکی تنظیمی از نوع غیر سازشی باشد، می‌بایست علاوه بر مدارک فوق، برگ بازجویی طرفین حادثه به همراه سایر گزارشهای تکمیلی از قبیل گزارش نیروی انتظامی، گزارش کارشناس رسمی دادگستری، و عند الزوم رای محاکم قضایی در مورد کروکی تنظیمی به شعبه پرداخت خسارت ارائه گردد.

بدون گزارش مقامات انتظامی:

در صورت بروز حادثه و ایراد خسارت به بدنه خودرو، به شرط مقصر بودن راننده خودرو مورد بیمه، یا عدم وجود مقصر شناخته شده در حادثه، بیمه‌گذار می‌تواند به  شعب پرداخت خسارت این شرکت مراجعه نماید.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت خسارت عبارتند از:
– اصل و کپی بیمه‌نامه بدنه و شخص ثالث خودرو.
– اصل و کپی گواهینامه راننده خودرو در هنگام حادثه.
– اصل و کپی کارت خودرو.

وقوع سرقت قطعات و لوازم خودرو:
در صورت وقوع سرقت قطعات و لوازم خودرو، به شرط آنکه خودرو دارای پوشش سرقت در جای لوازم باشد، سریعا موضوع را به نزدیکترین پاسگاه یا کلانتری محل حادثه گزارش نموده و جهت دریافت خسارت به یکی از شعب پرداخت خسارت این شرکت مراجعه نمایید.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت خسارت عبارتند از:

– گزارش مقامات انتظامی.
– اصل و کپی بیمه‌نامه بدنه و شخص ثالث خودرو.
– اصل و کپی کارت و سند خودرو.
– ارائه معرفینامه از شرکتهای لیزینگ در صورت خرید اقساطی خودرو

وقوع سرقت کلی خودرو:
بیمه‌گذار محترم، در صورت وقوع سرقت کلی خودرو، سریعا موضوع را به نزدیکترین پاسگاه یا کلانتری محل حادثه گزارش نموده و ظرف حداکثر 48 ساعت، جهت تشکیل پرونده به یکی از شعب پرداخت خسارت این شرکت مراجعه نمایید.

مدارک مورد نیاز جهت تشکیل پرونده عبارتند از:
– اصل و کپی بیمه‌نامه بدنه و شخص ثالث خودرو
– اصل و کپی کارت و سند خودرو


19-بیمه بدنه اصفهان شامل چیست

انواع پوشش بیمه بدنه اصفهان
بیمه بدنه اصفهان شامل دو نوع پوشش اصلی و پوشش اضافی (تبعی) است.

برای شناخت بیمه پوشش بدنه خودرو ابتدا باید بدانیم این نوع از بیمه چه خسارت‌هایی را پوشش می­‌دهد.

طبق قانون، بیمه بدنه در حالت عادی، خسارت ناشی از موارد زیر را به عنوان خطرات اصلی پوشش می‌دهد:

خطرات اصلی
بیمه بدنه اصفهان خطرات حادثه، آتش سوزی و سرقت کلی اتومبیل را به عنوان خطرات اصلی تحت پوشش قرار میدهد:

حادثه
هنگامی که خودرو در اثر حادثه (کلی و جزئی) آسیب ببیند جبران بخشی از خسارت های وارد شده، به عهده بیمه گر می باشد. حادثه شامل برخورد دو وسیله نقلیه به هم یا برخورد با یک جسم ثابت یا متحرک، برخورد اشیاء به اتومبیل (اتومبیل در حال حرکت و سکون) و همچنین واژگون شدن خودرو و سقوط خودرو می­‌باشد.

آتش‌سوزی، صاعقه، انفجار
بیمه بدنه خودرو خسارت های به وجود آمده در اثر آتش‌سوزی، صاعقه و انفجار را جبران می­‌نماید.

سرقت کلی
هنگامی ‌که خودرو سرقت شود بیمه بدنه اصفهان غرامت آن را پرداخت خواهد کرد.
پوشش سرقت در دو حالت سرقت کلی و سرقت قطعات و لوازم وجود دارد.
در بخش خطرات اصلی سرقت کلی مدنظر است و این پوشش شامل وسایل جانبی و قطعات خودرو نمی‌­شود.
بیمه­ گذار در صورت تمایل می‌تواند پوشش مربوط به سرقت قطعات و لوازم جانبی خودروی خود را تا سقف معینی خریداری کند، در قسمت خطرات فرعی به آن خواهیم پرداخت.
خطرات فرعی
خطرات فرعی تحت پوشش بیمه بدنه اصفهان  نیستند، مگر آنکه با پرداخت هزینه جداگانه و خرید این پوشش‌های اضافی، ریسک حوادث غیر متقربه را کاهش دهیم. خرید پوشش‌های اضافی برای بیمه بدنه خودرو، می‌تواند خسارت‌های زیر را پوشش دهد:

بیمه بدنه اصفهان -پوشش سرقت در جای قطعات اصلی و لوازم یدکی
در این نوع پوشش بیمه ­گذار می‌تواند علاوه بر خرید خطرات اصلی بیمه بدنه اصفهان  که شامل سرقت کلی خودرو نیز می­‌باشد، لوازم و قطعات خودرو را نیز با پرداخت حق بیمه مربوط به آن، بیمه کند. در این شرایط اگر هر یک از این لوازم سرقت شوند، شرکت بیمه پرداخت بخشی از هزینه آن‌ها را تقبل می‌کند.

قطعات و لوازم خودرو به دو دسته فابریک و غیر فابریک تقسیم می‌شوند:

قطعات اصلی (فابریک): لوازم و قطعاتی است که توسط کارخانه سازنده هنگام ساخت و تولید آن به‌طور عمومی و فابریک روی خودرو نصب می‌شود، مثل موتور و …

قطعات اضافی (غیر فابریک): قطعاتی است که توسط دارنده خودرو، روی اتومبیل نصب شده و از ابتدای تولید از طریق کارخانه سازنده برای خودرو طراحی و نصب نشده باشد، مثل سیستم صوتی، لاستیک و …

هزینه ایاب و ذهاب
در صورتی که به دلیل آسیب بر اثر یکی از خطرات اصلی به‌جز سرقت، امکان استفاده از خودرو بیمه شده وجود نداشته باشد، با خرید پوشش هزینه ایاب و ذهاب و پرداخت حق بیمه اضافی، برای مدت معینی روزانه مبلغ مشخصی برای مدت معین به بیمه گذار پرداخت می‌شود؛ این پوشش مخصوص خودروهای سواری است.

خرید آنلاین بیمه بدنه اصفهان ؛ ارزان، سریع و آسان + تحویل رایگان.

برای سوالات بیشتر و مشاوره تماس بگیرید 09131760166

هزینه مربوط به توقف
پوشش هزینه توقف خودرو، جهت جبران خسارت های ناشی از عدم استفاده از وسیله نقلیه بیمه شده در زمانی که دچار خسارت شده و غیر قابل استفاده باشد؛ با پرداخت حق بیمه اضافی و خرید این پوشش، شرکت بیمه ایران هزینه توقف خودرو را در زمان بروز حادثه پرداخت می‌نماید. هزینه های پرداختی با توجه به سقف بیمه و نوع کاربری خودرو (اتوکار یا بارکش) متفاوت است.

بیمه-بدنه-ایران-اصفهان

بلایای طبیعی
این نوع پوشش شامل خسارت هایی است که در اثر وقوع بلایای طبیعی مانند سیل، زلزله و فوران آتش‌فشان به خودرو وارد می‌شود؛ البته خسارت در اثر صاعقه جزو پوشش خطرات اصلی است و نیازی به پرداخت هزینه اضافی نیست.

پاشیده شدن مواد اسیدی و شیمیایی
با خرید این پوشش بدنه خودرو خسارت هایی که بر اثر پاشیده شدن رنگ، اسید و سایر مواد شیمیایی روی بدنه خودرو به‌وجود می آید، جبران می­‌شود.

بیمه بدنه اصفهان  -حذف استهلاک
خسارت های ناشی از کاهش ارزش خودرو؛ حتی اگر این کاهش قیمت به دلیل وقوع خطراتی باشد که شرکت بیمه‌گر متعهد به پوشش آن می‌باشد.برای نمونه، اگر در اثر پاشیدن رنگ به خودرویی که دارای بیمه بدنه‌ای با پوشش خطرات ناشی از پاشش مواد شیمیایی باشد، قیمت خودرو کاهش پیدا کند، شرکت بیمه‌گر تنها به جبران خسارت ناشی از پاشیدن ماده شیمیایی به بدنه خودرو می‌پردازد و خسارت ناشی ازکاهش قیمت خودرو را پوشش نمی‌دهد. برای پوشش دادن این مورد می‎توان از پوشش حذف استهلاک استفاده کرد.

این پوشش شامل استهلاک مربوط به باطری و لاستیک ها نمی باشد

بیمه بدنه اصفهان -حذف فرانشیز
با پرداخت حق بیمه اضافی و خرید پوشش حذف فرانشیز بیمه بدنه، ‌می‌توان خسارت های به وجود آمده در اثر حوادث را به صورت کامل از شرکت بیمه‌گر دریافت کرد، و دیگر نیازی به پرداخت مقداری از خسارت توسط شخص بیمه­ گذار نیست.

بیمه بدنه اصفهان -شکسته شدن شیشه
شکسته شدن شیشه به تنهایی و بدون برخورد شیئ خارجی و به دلایلی غیر از خطرات اصلی، مانند شکستن در اثر سرما تحت پوشش بدنه خودرو قرار نمی‌گیرد، اما با پرداخت حق بیمه اضافی و خرید این پوشش، خودرو در مقابل خسارت های احتمالی بیمه می‌شود.

پوشش ترانزیت
خسارت هایی که خارج از مرزهای کشور به خودرو وارد می‌شود، می تواند تحت نوع دیگری از پوشش فرعی خودرو به نام پوشش ترانزیت قرار گیرد. با خرید این پوشش و با پرداخت حق بیمه بیشتر، وسیله نقلیه در برابر وقوع خسارت های ناشی از خطرات خارج از مرزهای جغرافیایی ایران تحت پوشش قرار می‌گیرد.

این پوشش شامل سرقت کلی و سرقت قطعات در خارج از مرزهای ایران نمی‌باشد

بیمه بدنه اصفهان  -پوشش نوسانات قیمت بازار
نوسانات بازار نیز در خسارات فرعی بیمه بدنه خودرو قابل پوشش‌دهی است. در مورد انواع وسایل نقلیه امکان پرداخت حق بیمه اضافی امکان و خرید پوشش اضافی نوسانات قیمت نیز وجود دارد. به شرط آنکه خودرو در زمان صدور بیمه نامه به قیمت واقعی و ارزش روز بیمه شده باشد. در غیر این صورت در زمان پرداخت خسارت، مبلغ خسارت به نسبت سرمایه بیمه شده به قیمت واقعی روز بازار در زمان صدور بیمه نامه جبران خواهد شد.

باید به این نکته توجه داشت که لزوماً همه شرکت‌های بیمه، همه پوشش‌های بیمه بدنه اصفهان  را ارائه نمی‌کنند.
از این جهت، نمی‌توان انتظار داشت که با مراجعه تصادفی به هر شرکتی، بتوان هر نوع بیمه بدنه‌ اصفهان را خریداری نمود.

source : modirebimeh

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 3.3]