تخفیف بیمه شخص ثالث

قبلاً هر تعداد سال تخفیف بیمه شخص ثالث که روی بیمه نامه قبلی تان نوشته شده بود به اضافه 1 میکردید (درصورتی که بیمه قبلی تان یک ساله باشد و در این مدت از آن استفاده نکرده باشید) و به عنوان سالهای تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث  عنوان میکردید. اگر در این مدت از بیمه نامه خودرو استفاده کرده باشید باید تعداد خسارتهای جانی، مالی و حوادث راننده را نیز از روی بیمه نامه بخوانید. درصورتی که از بیمه نامه خودرو استفاده کرده باشید بر روی آن یک مهر زده شده که تعداد خسارت و نوع آن توسط مرکز پرداخت خسارت شرکت بیمه مشخص است. البته بسیار مهم است در نظر داشته باشید که سقف تعهدات بیمه نامه خودرو را افزایش دهید اهمیت این کار در این است که اگرچه حق بیمه اندکی بیشتر میشود اما این افزایش سقف تعهدات به نفع بیمه گزار است زیرا بیمه در زمان حادثه با پرداخت خسارت بیشتر از بیمه گزار حمایت کند. همانطور که توضیح دادیم درصورتیکه خرید آنلاین بیمه شخص ثالث با تأخیر انجام شود به صورت روزشمار مبلغی به عنوان جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث به هزینه بیمه شخص ثالث افزوده خواهد شد.


 تخفیف بیمه شخص ثالث خودرو ایران

در این حالت شخص خاطی باید بیمه شخص ثالث دارای اعتبار تهیه کند و علاوه بر پرداخت جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث که به حق بیمه اش اضافه شده است، هزینه پارکینگ را نیز بپردازد. اگر مدارک بیمه گزار کامل باشد و دادگاه رأی مبنی بر دریافت خسارت به نفع بیمه گزار داده باشد، درصورتیکه شرکت بیمه در پرداخت خسارت تأخیر کند باید جریمه بپردازد. در این حالت بیمه با حضور خودرو طرفین حادثه و مدارک مورد نیاز هزینه خسارت را پرداخت میکند. در این صورت روند و تمامی مدارک با حالتی که تمدید بیمه نامه از طریق شرکت قبلی انجام شود یکسان است. با خرید بیمه شخص ثالث از مدیر بیمه می توانید ببینید هر شرکت بیمه چه پوششهای مالی را ارائه میدهد و قیمت هر یک چقدر است. سالهای تخفیف عدم خسارت : همانطور که گفتیم سالهای عدم خسارت باعث می شود که بیمه گزار در خرید و محاسبه بیمه شخص ثالث از تخفیف استفاده کند. همانطور که می دانید در چند سال گذشته قیمت ماشین رشد چند برابری داشته به همین دلیل ممکن است در تصادف با یک خودروی گران قیمت خسارت واردشده بیشتر از پوشش پایه بیمه ثالث باشد؛ بنابراین توصیه می شود حتماً پوشش مالی بیمه شخص ثالث ماشین خود را بالا انتخاب کنید و به پوشش پایه این بیمه اکتفا نکنید.

از طرفی در این سامانه همانطور که پیشتر توضیح داده شد محدودیت مکان و زمان وجود ندارد و میتوان در هر ساعتی از شبانه روز و از هر شهری در ایران خرید بیمه را انجام داد تا طی حداکثر یک شبانه روز صدور بیمه شخص ثالث خودرو مدیر بیمه  انجام شود. نرخ بیمه که برای خودروهای سواری مسافرکش درون شهری 10درصد و برای خودروهای مسافرکش برون شهری 20درصد به مبالغ فوق افزوده می شود. اگر برای مثال فرد 5 سال تخفیف عدم خسارت داشته باشد طبعاً در بیمه نامه جدیدش درج خواهد شد. با افزایش نرخ دیه در سال 1400 و مطابق با استعلام قیمت بیمه و اعلام سازمان بیمه مرکزی نرخ بیمه شخص ثالث در سال 1400 به میزان25 درصد نسبت به سال قبل افزایش پیدا کرده است. در سالهای گذشته بیمه مرکزی هر ساله حداقل و حداکثر حق بیمه را به شرکت های بیمه ابلاغ میکرد و شرکت های بیمه میتوانستند در این بازه قیمتی، مبلغی را که برایشان مطلوب بود به عنوان حق بیمه ثالث به متقاضیان بیمه شخص ثالث اعلام کنند؛ در حال حاضر بعضی از شرکتهای بیمه این تخفیف 2 و نیم درصدی را ارائه می دهند و بعضی خیر؛ بنابراین قیمت بیمه شخص ثالث شرکتهای مختلف با یکدیگر تفاوت دارد.

از طرفی شرکت بیمه طرف قرارداد با خودروی مقصر نیز ممکن است در پرداخت خسارت به راننده زیاندیده فاقد بیمه شخص ثالث مشکلاتی به وجود آورد. بیمه شخص ثالث ماشین مانند بیمه ثالث نیست که تنها متعلق به شخص است؛ به این معنا که بیمه خودرو میتواند متعلق به شخص یا خودرو باشد. بنابراین شما با توجه به اولویتهای خودتان میتوانید بهترین بیمه شخص ثالث را برای خود از مدیر بیمه بخرید. اگر برایتان قیمت بیمه شخص ثالث مهم است، مناسب ترین قیمت را و اگر سایر پارامترهای کیفی مهم است میتوانید با مقایسه آن بین بیمه های مختلف، بیمه مناسب را انتخاب کرده و آنلاین بخرید. امکان خرید قسطی بیمه به وسیله مدیر بیمه نیز وجود دارد کافی است در زمان خرید بررسی کنید که بیمه ماشین را به صورت قسطی بخرید. در صورتی که خودرویی دارای تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث باشد در صورت تأخیر در تمدید بیمه نامه، تعداد سال تخفیف آن حفظ خواهد شد. بدین معنی که اگر فوت ناشی از حادثه رانندگی در یکی از این چهار ماه رخ دهد میزان دیه 440 میلیون تومان و در باقی ماههای سال 330 میلیون تومان خواهد بود.

source:modirebimeh

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 5]